PaperModels.pl

Pełna wersja: Maszty i Reje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Micheluf

Witam, jako że przymierzam się do jakiegoś żaglowca chciałem zapytać czy ktoś może zna sposób na wykonanie alternatywnych do tłoczonych z drewna masztów i rej?
Witam,
Skoro wykluczasz maszty drewniane (wiem drogie ale warto) to proponuje kalkę techniczną dobrze się zwija i będzie miała wysoki stopień sztywności. Dodatkowo można w środek dać drut w reje lub patyczek do szaszłyka w maszty. Trzeba będzie tylko dobrać klej może budapren musisz poeksperymentować. Malowanie plakatówkami odpada. Poczytaj http://www.konradus.com/forum/read.php?f...4&t=113684 kopalnia informacji.
Pozdrawiam.
Wystarczy kupić zwykle listewki najlepiej lipowe większe niż średnica masztu. Następnie strugamy taki patyczek na sześciokąt, jeden koniec zakładamy do wiertarki, owijamy patyczek papierem ściernym (60-80). Szlifujemy patyczek do pożądanej grubości masztu. Następnie zmieniamy papier ścierny na gramaturę  120-180 czynność powtarzamy tak jak wcześniej, ale tutaj tylko po to aby usunąć niedokładności po wcześniejszym szlifowaniu.

Ostatnio eksperymentowałem z masztami jaki są w wycinance i byłem zaskoczony ich sztywnością, a dla większej pewności aby się nie połamały w środek wkleiłem patyczek do szaszłyków. 

P.S.
Mam pytanko te do kupienia maszty to z jakiego są materiału robione? Balsa czy inne drewno?
  ...W sprawie drzewc: kupuję w sklepie "Chemia" pędzelki miernej jakości (po 1,50 do 3,0 zł/szt - w zależności od wymiaru), dobieram średnicą, docinam na odpowiednią dlugość - i mam gotowe maszty!
  Reje - łączę dwa małe trzonki pędzelków grubszymi końcami, i, - reja gotowa.
  Proste i sprawdzone.                          Pozdrawiam -                - ZbiG -