PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] RXIIID Lublin modelarz kartonowy 2/2009
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: th_109.jpg]  [Obrazek: th_110.jpg]  [Obrazek: th_111.jpg]  [Obrazek: th_112.jpg]  [Obrazek: th_113.jpg]  [Obrazek: th_114.jpg]  [Obrazek: th_115.jpg]  [Obrazek: th_116.jpg]  [Obrazek: th_117.jpg]  [Obrazek: th_118.jpg]  [Obrazek: th_119.jpg]  [Obrazek: th_120.jpg]  [Obrazek: th_121.jpg]  [Obrazek: th_122.jpg]  [Obrazek: th_123.jpg]  [Obrazek: th_124.jpg]  [Obrazek: th_125.jpg]  [Obrazek: th_126.jpg]  [Obrazek: th_127.jpg]  [Obrazek: th_128.jpg]  [Obrazek: th_129.jpg]  [Obrazek: th_130.jpg]
Brawo Panie Kolego, bardzo ładny modelik, aż mam ochotę na niego.
Tyle żeś jedną łopatkę śmigła przykleił odwrotnie PDT_Armataz_01_28
Witam

Śmigło niestety do poprawki bo z takim samolot  na pewno by nie poleciał Cry. Należy jedną z łopat obrócić o 180 stopni i wtedy zacznie działać prawidłowo Big Grin.
Ogólnie fajny modelik PDT_Armataz_01_34.
Paolo, Dombeer - muszę przyznać, że chyba byłem zmęczony już, przykleiłem, skończyłem, zrobiłem zdjęcia i jak zobaczyłem to na ekranie kompa od razu wiedziałem co i jak Big Grin. Ale po chwili pomyślałem, że zobaczymy jak jesteście uważni - ale to było szyte zbyt grubymi nićmi. To już jest poprawione, ale tak jak pisałem w poście, nie mam teraz siły zmieniać zdjęć, nie dzisiaj - proszę.

[Obrazek: th_DSC_4860.jpg]

Dombeer - naprawdę polecam, z Twoim podejściem, może powstać naprawdę fajny egzemplarz, jak chcesz dam Ci kilka pomysłów na PW
jestem ciekaw Big Grin
Jak poprawisz śmigło i lewe koło w podwoziu, to model będzie naprawdę extra.  :milbravo:
No to kiedy go oglądamy na QWKAK-u? PDT_Armataz_01_01
Bardzo ładny!  :milbravo:  :milbravo:  :milbravo:
Gratuluję! Fajny pokrak! ;-)
Melduję że poprawione, dziękuję za poklepanie po "plecach". Piterski, nie śmiałbym skalać Qwkak'a taką pokraką. Uwierz mi, że nie chcesz tego widzieć na żywo, bo Twoje poczucie estetyki schowa się na cały wikend. A poza tym jak na razie nie mam dość odwagi aby w takim gronie pokazywać coś takiegoBig Grin

Tu zrobiłem kilka fotek w świetle dziennym i na innych nastawach:
[Obrazek: th_132.jpg]  [Obrazek: th_133.jpg]  [Obrazek: th_134.jpg]  [Obrazek: th_135.jpg]  [Obrazek: th_136.jpg]  [Obrazek: th_137.jpg]  [Obrazek: th_138.jpg]  [Obrazek: th_139.jpg]  [Obrazek: th_140.jpg]  [Obrazek: th_141.jpg]  [Obrazek: th_142.jpg]  [Obrazek: th_143.jpg]  [Obrazek: th_144.jpg]  [Obrazek: th_145.jpg]  [Obrazek: th_146.jpg]

Jeśli ktoś jest bardziej biegły w fotografii, to może doradzi, co poprawić w tym warsztacie.
  Moje gratulacje! Modelik fajny i (po uzupełnieniu) daje się oglądać z przyjemnością. Oczekuję następnego kartoniaka w podobnym wykonaniu.
                        Pozdrawiam i życzę udanego wyboru          - ZbiG -
Dzięki za słowa pociechy Big Grin, ale nie chcę zostawać na tym poziomie, chcę się rozwijać. Dlatego mam nadzieję, że poniżej tego poziomu już nie zejdę Big Grin
Qbas nie gadaj tak tylko go przynieś. Do tych paru cyborgów to i tak nie ma szans się zbliżyć, a obejrzeć model na żywo to zawsze co innego niż tylko na fotkach.

PS. O estetyce itp. obiecuje się nie wypowiadać, chciałem go zobaczyć w 3D.
  Poziom sam w sobie nie jest już taki najgorszy...- i dlatego właśnie życzę Ci uzyskania tego, co zamierzyłeś, i to w jak najbliższym czasie i jak najmniejszym kosztem.
                                    Pozdrawiam -                  - ZbiG -
Witam. Tak się z za węgła przypatrywałem i powiem że bardzo ładnyny modelik i wzorcowo prowadzona relacja można zamieszczać jako dodatek do wydawnictwa. Jeszcze raz SZACUN wielki.
Pozdrawiam Paweł O.
Ładnie Ci to wyszło wszystko...
Piterski - może się kiedyś odważę Big Grin O estetyce nie musisz wsponinać, ja sam wiem
ZbiG - dzięki za słowa współczucia Big Grin ale i poparcia. Mamy chyba trochę współnego, może oprócz poziomu, ja jeszcze muszę trochę popracować.
Paweł O - dzięki za uznanie, i że podoba Ci się sposób prowadzenia relacji. Czasami są na ten temat różne opinie
forest144 - dzięki

Po wymianie paru PW mam nadzieję, że za jakiś czas pojawi się tu relacja z tego modelu w duuuużo lepszym wykonaniu i bogatszy w wyposażenie Big Grin Czekam z niecierpliwością
Ale się zabunkrowałeś z galerią wieńczącą relację, myślę że raczej niepotrzebnie umieściłeś ją oddzielnie od relacji ( moim zdaniem ).
Fajnie się model prezentuje tylko ten odciśnięty na poszyciu szkielet skrzydła...

... może warto w przyszłości podkleić większą część poszycia skrzydła podkleić brystolem.

A zdjęcia to może lepiej robić na dworze. Przynajmniej o oświetlenie nie ma co się martwić. Ja robię sesję zdjęciową kiedy jest pochmurno.
Witam.
No i kolejny model przybył Ci do kolekcji.Moim zdaniem trochę nierówno przy nim pracowałeś.Na początku nawet Chciałeś waloryzować kabinę,martwiłeś się o szczegóły silnika a na koniec budowy strasznie przyspieszyłeś.Efektem jest,że silnik zniknął praktycznie za strasznie "wymiętoloną "osłoną (przednią), kabina też praktycznie mało widoczna,za to miejsce połączenia płatów na środku wygląda nieszczególnie.Myślę,że chciałeś go szybko na siłę skończyć,ale to jest tylko moje skromne zdanie.Ważne,że model ukończony i Sam wiesz jakie niedociągnięcia musisz jeszcze poprawiać w następnych projektach. PDT_Armataz_01_29
Pozdrawiam.
ceva Dzięki za opinię. Co do rozdzielania galerii od relacji - jakąś taką sugestię wyczułem w innych postach. Osobiście też uważam, że galeria w relacji powinna być. można ewentualnie ją zdublować w dziale Galeria.....
Co do szkieletu, tak trochę go widać, jakbym dodał trochę więcej podposzycia, to zupełnie by mi zabrakło poszycia. Foto - teraz raczej będę robił na żółtym tle, lepiej kontrastuje, mniejszy jest wpływ oświetlenia zewnętrznego. Namiotu jeszcze nie mam a zdjęcia zazwyczaj robię w nocy. Tego tez się jeszcze uczę.

drakon - najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że czas jaki poświęciłem na początkową fażę modelu był dużo krótszy niż na tę końcową, chociaż efekty o tym nie mówią. Tak, myślałem o większej waloryzacji, ale w mierą prac zrozumiałem, że jeszcze nie ten warsztat. Ale w przyrodzie nic nie ginie, pomysły poszły dalej, mam nadzieję w dobre ręce. Twoje uwagi przyjmuję z pokorą, bo sam wiem o tych mankamentach. Natomiast co do wykorzystania tych doświadczeń w nowych projektach - tak mam taki zamiar, jak widzisz cały czas się staram uczyć. Jeśli byś zauważył jakikolwiek regres, bez pardonu stawiaj do pionu Big Grin (jeśli jeszcze będziesz miał siłę na to patrzeć....)
Dzięki za komentarze