PaperModels.pl

Pełna wersja: Barka desantowa z MO - LCI(L)-125 - skala 1/200
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich Forumowiczów.

Niedlugo bede chcial sie zabrac za klejenie barki desantowej
z tytulu tego posta - LCI(L)-125 - skala 1:200 - dodatek do Modelarstwa Okretowego (ktorys nr spec.)

Jak toto wygladalo w rzeczywistosci:
http://www.navsource.org/archives/10/15/150125.htm

Jeszcze tytulem wstepu informuje, ze relacje bede umieszczac na tym i innym - konkurencyjnym forum
(nie wszyscy zagladaja na obydwa)  Wink

Model jest prosty (taki mi sie wydaje przynajmniej), w zwiazku z czym, bede go chcial jak najbardziej "zwaloryzowac".

Jestem fanem swiecidelek, w zwiazku z powyzszym bede chcial aby model mial od srodka podswietlane nadbudowki
(tak zeby przez iluminatory saczylo sie delikatnie swiatelko), no i dodatkowo bede chcial "zalaczyc" wszystkie pozostale
lampy/reflektory na tej jednostce.

Zrodlo zasilania - albo z sieci, albo bateria - umieszczona w podstawce gablotki modelu.

I tu dochodze do sedna - prosze o pomoc - ewentualnie uwagi.

1. Czy udalo mi sie zlokalizowac wszystkie zrodla swiatla na tym okreciku?

2. Ponizej fotka - kolarz i jeszcze nizej pytania  :Smile

[Obrazek: lci-l-125-swiatelka.jpg]

a wiec:

a) swiatlo masztowe - jak rozumiem, jest to "cylindryczna" latarenka, swiecaca dookola (360 st.) kolor bialy/zolty ?
b) reflektor sygnalowy - kolor zolty/bialy ?
c) reflektor - kolor zolty/bialy ?
d) swiatla burtowe - ich nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazic. czy moze mi ktos naswietlic jak to powinno wygladac ?
ktory element sie swiecic, czy barwione ma byc szklo (obudowa), czy szklo jest "szare" a np. w srodku zarowka jest barwiona ?
Ktory element "sie swieci".... pomocy  :-\
e) skrzynki amunicyjne umieszczone na dziobie, maja "prostokaty" pomalowane na zielono / czerwono - czy to tez sa jakies lampy, czy zwykla blacha z namalowanym prostokatem. Jezeli to nie "lampy" to czemu to mialo sluzyc ?

wydaje mi sie ze wypisane powyzej lampy + iluminatory w nadbudowce to wszystkie elementy ktore mozna "podpiac pod prad"  Idea  Wink

Prosze o komentarz.

Narazie zabieram sie do kompletowania materialow/narzedzi/dokumentacji do wspomnianego modelu, po dlugiej kilkuletniej przerwie w sklejaniu.
niedlugo mam nadzieje zaczac lepienie  i zamieszczac relacje :Smile

Dzieki i pozdrawiam !!

Przyznaję że nosiłem się z zamiarem sklejenia tej barki po ukończeniu działka p-lot.Ale skoro mnie ubiegłeś to będę się przyglądał budowie.Ażeby nie było dwóch jednakowych relacji zostają mi do wyboru:Włoski Okręt desantowy MTC 1003 lub barka desantowa LCF-19 i chyba wezmę się za tą LCF,wielkość taka sama jak Twojego LCI za to uzbrojenie p-lot silniejsze niż na niszczycielu.Powodzenia w budowie. PDT_Armataz_01_34                                                                                                                                                                              P.S ten modelik powstał na podstawie planów tej barki w skali 1/100zamieszczonych jako wkładka do Modelarstwa okrętowego nr 15(2/2008)
Co do kolorów:

a)Światło białe, świecące do przodu. Na rufie powinna być jeszcze jedna lampa.
b)Światło białe
c)Światło białe
d)Kolorowe klosze, w nich zwykle żarówki.
e)Na skrzynkach amunicyjnych również powinny być kolorowe klosze, przynajmniej tak wynika z większości zdjęć jednostek desantowych. Stosowane zapewne jako zapasowe.

PZDR!