PaperModels.pl

Pełna wersja: Capon i butapren
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,mam pytanko dotyczące caponu.Od jakiegoś czasu buduje model okrętu,mam zrobiony szkielet z podposzyciem.Teraz czeka mnie szlifowanie więc wypadałoby zainpregnować podposzycie caponem.W związku z tym rodzi się pytanie-czy capon nie rozpuści butaprenu,którym był klejony szkielet i podposzycie?
Kiedyś też miałem podobne obawy, teraz już ich nie mam, bo spróbowałem i nic niepokojącego nie zauważyłem ( dotyczy Butaprenu i Momentu f-my Pattex ).
Capon [lub Nitro] zapewne rozpuści częściowo butapren [będzie taki jak byś go dopiero co położył], ale części się nie rozkleją. Jak wyschnie Nitro, to i butapren ponownie wyschnie i będzie trzymał tak jak trzyma Confusedmile:. Kiedyś caponowałem sklejony butaprenem kadłub okrętu i nic się nie odkleiło... później za pomocą Nitro odklejałem poszycie dna.... i dopiero wtedy butapren puścił... Wniosek jest prosty- jeśli nie będziesz chciał odklejać [np. poprzez jakieś podważanie] to mu się nic nie stanie :wink:.
  ...zachodzi też kwestia ilości - capon położony kilkoma cienkimi warstwami jest praktycznie nieszkodliwy - a wręcz przciwnie - wzmacnia wydatnie i usztywnia całość, nie mówiąc już o poprawie wyglądu powierzchni kartonu, której nadaje bardzo lekki i dyskretny połysk - półmat.