PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Ciekawostka przyrodnicza - Szyłka MM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Ostatnio udało mi się (po ciężkich bojach) zmontować ZSU-23-4 Szyłka ze starego MMa.
[Obrazek: 10.jpg]

Model to "ciekawostka", ponieważ tylko sylwetką przypomina szyłkę, reszta to już fantazja.
Opracowanie tragiczne, aczkolwiek papier miły w pracy. Model ma polskie barwy i brudzing, ponieważ wiele części musiałem dorabiać i przerabiać - inaczej nie dało rady ich zmontować. Dopasowanie poniżej poziomu, w ogóle nie tylko leżało i kwiczało tu dopasowanie, ale w ogóle sens montażu niektórych części. Słowami ciężko opisać, ale autor całkowicie bezmyślnie rysował ten model.
Skala tez niewiadoma.

[Obrazek: th_P1040429.jpg][Obrazek: th_P1040428.jpg][Obrazek: th_P1040424.jpg][Obrazek: th_P1040423.jpg][Obrazek: th_P1040422.jpg][Obrazek: th_P1040420.jpg]

Krytyka na mnie jak zwykle będzie bardzo ostra i obraźliwa, ale obiecałem pokazać ten model, wiec pokazuje ;-)
A tu cię Merkava zaskoczę  ;D Podoba mi się ten model. Wiadomo stare opracowanie ,to i fajerwerków nie ma. Może trochę za dużo czarnego,ale ogólnie całkiem Ok.  :milbravo:
Jeszcze tylko ładnej drewnianej podstawki brakuje ale to przyjdzie z czasem.
Mi też się podobaSmile
  ... - to rzeczywiście ciekawostka: - w ramach eksperymentu wykonałem ten model zamiast z papieru - z blachy cynkowej, a zamiast kleić - lutowałem. Całkiem fajno się to robiło; Gąsienice pasowały od czołgu - zabawki sprzedawanej kiedyś w Składnicy Harcerskiej. Działka wytoczyłem z mosiądzu, koła również toczone i lutowane. Było to jednak inne wydanie, bez jubileuszu. Nie pamiętam, co nie pozwoliło mi ukończyć tej budowy - został więc niemalowany pancerzyk w naturalnym kolorze cynku. Kartoniak - blaszak widoczny jest na galerii ZbiG, gdzie świadczy o jeszcze jednej możliwości modelarstwa kartonowego.
  Pięknie wykonanego modelu Merkavie gratuluję i z przyjemnością oglądam                           
                                                                                                  Pozdrawiam -          - ZbiG -
Dziwne, Merkava w końcu stworzył coś co prawie ma ręce i nogi.
Brawo.

A od tego opracowania nie spodziewaj się realizmu w czasach kiedy ten model był projektowany obiekt rzeczywisty był opatrzony klauzulą "Ściśle Tajne" więc nie dziw się, że tylko z grubsza przypomina ZSU.

ZbiG, ja też miałem wydanie jubileuszowe, a o wydaniu niejubileuszowym nic nie słyszałem.
Hubert, muszę ci powiedzieć, że bardzo pozytywnie zaskoczyłeś mnie tym modelem! PDT_Armataz_01_34 Nie będę wnikał w merytoryczność tego opracowania ani w w twoją interpretację. Oceniając czysto estetycznie, ten model wygląda na naprawdę dobrze sklejony. Wychodzi na to, że kleić potrafisz, także weź w końcu coś konkretnego na warsztat i sklej zgodnie z faktycznym stanem danego pojazdu. Wydaje mi się, że klejenie tego swojego sf już nie ma sensu.
Natomiast tekst w stylu: "...ale autor całkowicie bezmyślnie rysował ten model...", wydaje mi się z twojej strony całkowicie nie na miejscu. To opracowanie jest starsze od ciebie, a dostęp do jakichkolwiek materiałów w tamtych czasach był znikomy (zresztą Ceva już o tym wspomniał). Skoro uważasz się już za tak dobrego modelarza to zaprojektuj coś sam, po co kleić coś co do niczego się nie nadaje: "Dopasowanie poniżej poziomu, w ogóle nie tylko leżało i kwiczało tu dopasowanie, ale w ogóle sens montażu niektórych części." Bynajmniej ja nie odważył bym się na takie słowa w kierunku autora tego modelu.
Tak więc czekam Hubert na jakąś konkretną relacyjkę z twojego warsztatu, a nie kolejny odcinek Star Treka, czołgiem! PDT_Armataz_01_01
Model wykonany czysto oraz starannie, widać wystarczy się trozkę przyłożyć  :mrgreen: Moim zdaniem za dużo ostrych słów w stronę autora modelu, każdy z nich nie jest czarodziejem i nie można ich tak szybko osądzać. Popatrzmy jescze na rok wydania i czasy w których ukazał się model jak wspomniał Wojtek z Rafałem.

Gratulacje Hubert tak 3maj hejka PDT_Armataz_01_36
Pierwsze zdjęcie robi pozytywne wrażenie co do jakości Twojej pracy.
Reszta jest zdecydowanie za ciemna by cokolwiek sensownego powiedzieć o tym jak wygląda ten model.
Proponował by je wymienić na nowe poprawione zdjęcia.