PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria]Amerykańskie poczwórne działko p-lot 1,1"(28 mm)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jakiś czas temu tzn.całkiem niedawno nadszedł koniec walki materii nieożywionej(kartonu) z materią ożywioną(mną)i powstało" takie coś".Na początek troczę wiedzy książkowejBig Grinziałko powstało w roku 1929 na zapotrzebowanie dowództwa marynarki wojennej,i nie wyglądało tak jak to na zdj. poniżej,miało co prawda cztery lufy ale cała podstawa była typu Mk.1-nie miała silników napędowych,inne były podstawy siedzeń.Po przebrnięciu przez tzw.choroby wieku dziecięcego(2 lata)wprowadzono podstawy Mk.2.I chociaż zdaniem artylerzystów konstrukcja pozostawiała wiele do życzenia,a mianowicieConfusedkomplikowana budowa i utrzymanie,mała donośność,szybkostrzelność(zasilanie odbywało się z dwóch pudełkowych magazynków na działko po osiem nabojów w każdym.Zestaw ten jednak przyjął na siebie  cały ciężar odpierania ataków w pierwszych kilkunastu miesiącach wojny."Model sklejał się dobrze,części pasowały PDT_Armataz_01_11( a co,mogłem sobie na to pozwolić,kilka prób,blok techniczny,papier milimetrowy-są na ogół dostępne).Mam nadzieję że zdjęcia się przydadzą,może ktoś budujący jednostkę wyposażoną w ten system doda do swoich działek jakieś tam przewody chłodzące,podwójne magazynki i doprowadzi do zamieszania w szeregach sędziów(mam na myśli podniesienie poziomu)to znaczy że moja praca się opłacała PDT_Armataz_01_11                                                             [Obrazek: deede1b8bd485f2em.jpg] [Obrazek: a90099d69f4887e7m.jpg] [Obrazek: c35b5e6923fe45c8m.jpg] [Obrazek: 4e944cddcabe88dcm.jpg] [Obrazek: 3918c6f3fcb9a8b0m.jpg] [Obrazek: 6494b78591cc254fm.jpg] [Obrazek: b67a059d6ad3a048m.jpg] [Obrazek: a99e042c985b28ecm.jpg] [Obrazek: abeff316493fbf1cm.jpg]
Świetnie to wygląda  :milbravo:. Teraz czekamy na ,,szkopa,,  PDT_Armataz_01_11
Oglądałem i na żywo jest jeszcze fajniejszy. :milbravo: :milbravo:
Będzie "szkop" niebawem,a potem Polski Bofors z podwodniaków lub 25mm Japończyk.
Bardzo fajna armatka, gratuluję!
Czy jest szansa, że model ukaże się drukiem, lub PDF-em?
Piękne działko, gratuluje... :milbravo:
A teraz dupa nie szkop, dupa nie japończyk... Narysuj harmate do Mazura  :milarmata2:
Jeszcze raz gratulacje, nic tylko podziwiać...
Pozdrawiam.
Dzięki za wpisy.Tuco-jeżeli już to w pdf-ie na zasadzie kol.Patero ze Słowacji.Klasa modeli C3D nie jest u nas za bardzo popularna i nikt tego nie wyda.Berni"trafiłeś"  PDT_Armataz_01_05 mnie, przez 13 lat pracowałem w 5 Brygadzie Artylerii i tam właśnie były armato-haubice 152 mm.Mam zdjęcia działa w pozycji marszowej,bojowej,z siatką maskującą lub bez itd.Opracowanie tego działa nie jet takie proste,działo + przodek wymaga trochę zachodu.Ale nie mam zamiaru wchodzić w paradę autorom modelu Mazura,jeżeli podejmą  wyzwanie(a mam taka nadzieję)to jestem do dyspozycji. :milarmata2: