PaperModels.pl

Pełna wersja: imitacja poszycia metalowego w samolotach.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem nastawiony na sklejanie modeli z pełna waloryzacja i mam związku z tym pytanie. Jak wy wykonujecie takie poszycia.
Ja myślę o skserowaniu arkuszy i wycinaniu każdej osobnej "blachy" i przyklejaniu do gotowego modelu.
tylko mam problem jakim to klejem robic a moze lakierem Caponem to kleic.
Prosze o porady.
Ja kiedyś próbowałem z xero.
Warto dobrać dobry papier (dobry jakościowo), proponuję zrobić od razu kilka kopii.
Należy uważać z klejem (cienki papier) bardzo delikatnie dozować. Odradzam kleje wodne.
Efekt jest ciekawy z tym że trzeba mieć benedyktyńską ciepliwość....
W temacie poszycia metalowego polecam przeczytać tę relację: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic...sc&start=0
Taaaa....

Rewlacja.
To ja serdeczenie przepraszam że się wymądrzałem.
Piterski, czytalem ten temat. Rodzi mi sie jednak kilka pytan. Po pierwsze co to za folia bo autor tamtego watku wspomina jedynie ze nie jest to folia spozywcza (za cienka). Jak dla mnie papier odpada ze wzgledu na widoczna fakture, myslalem o kalce technicznej ale mam obawy zwiazane z jej elastycznoscia (nie da sie chyba wystarczajaco wyoblic w dwuch kierunkach)
Po drugie, jakiego kleju uzyc do klejenia? Powinien byc dosc zadki i nie lapac od razu.
i po trzecie jak wykonywac nity? Czy sa one wypukle czy wklesle wzgledem folii?
Jesli ktos z Was wykonywal model w podobnej technice bede wdzieczny za rady :mrgreen:

Pozdrawiam Darek