PaperModels.pl

Pełna wersja: 10/1981 Samolot rolniczy PZL 106-A "Kruk"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: 101981.jpg]

Numer: 10/1981
Nazwa modelu: Samolot rolniczy PZL 106-A "Kruk"
Skala modelu: 1:33
Model opracował: Zbigniew Janik
Projekt okładki: Zbigniew Janik

Nigdy go nie skończyłem choć całą noc wystałem w kolejce pod kioskiem ruchu bo nie stać mnie było aby zapłacić 30zł aby go kupić z drugiej ręki, możecie sobie wyobrazić pięciokrotna przebitka już tydzień po ukazaniu się w sprzedaży!!!!!!. Małe Modelarze rozpływały się wtedy jak woda.
Wracając do tematu to poległem wtedy na instalacji do rozpylania chemikaliów. Może kiedyś wrócę do niego ponieważ tak jak Piterski mam sentyment do old timerów.
Piękny model. Zrobiłem trzy Kruki i za każdym razem budowa sprawiała frajdę.. Model dobrze dopasowany, choć posuadał jeden poważny błąd drukarski: Segment nr 5 (z tego co pamietam) posiadał załamanie w miejscu zagięcia arkuszy.. Poza tym krawędź natarcia trzeba profilować na mokro na pręcie fi 5mm gdyż skrzydła są dość długie i karton będzie pękał przy formowaniu na sucho..
  Z modelem poradzi sobie nawet średnio doświadczony modelarz..

Ogólnie jeśli chodzi o spasowanie części - "piątka". Kolory i ich kontynuacja na różnych arkuszach - "piątka". Karton niestety - "Trzy z plusem" ale tragedii nie ma..

Polecam ten modelik. Jest bardzo wdzięczny w budowie i znakomicie wygląda..