PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Latarnia Stilo GPM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WitamSmile

Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie pomysł wykonania pewnego projektu. Gdy skończyłem TK-3 od razu zabrałem się za to przedsięwzięcie :mrgreen:. Latarnię lekko zwaloryzowałem - w miejsce lampy wstawiłem diodę LED, ponadto wykonałem barierki z drutu, powinny wyglądać nieco inaczej, jednak jedyne na tyle było mnie stać... dodam tylko, że to pierwszy "reling" jaki robiłem. Podstawka jest zrobiona z odpowiednio przyciętej listwy z balsy. Jako źródło prądu posłużył zasilacz od anteny TV, ma tą zaletę, że można regulować napięcie.;D Z powodu mojej niskiej znajomości (a raczej nieznajomości) elektroniki światło latarni jest ciągłe, a nie przerywane.

[Obrazek: th_IMG_6202.jpg] [Obrazek: th_IMG_6205.jpg] [Obrazek: th_IMG_6204.jpg] [Obrazek: th_IMG_6203.jpg] [Obrazek: th_IMG_6207.jpg] [Obrazek: th_IMG_6193.jpg]

Pozdrawiam Smile
  Proste i ładne.
  Ale... jak już wykonałeś świecące urządzenie do świetlnej nawigacji, to można było podłączyć je pod przerywacz do lampek chujonkowych, okienka przeszklić, oddzielić swiatłoszczelną przegrodą od góry i oświetlić osobno światłem stałym. To nic trudnego. - A efekt!
    Pozdrawiam -                      - ZbiG -
   
Jeśli kiedyś postanowię poszerzyć kolekcję latarni z pewnością pomyślę nad takimi lub podobnymi rozwiązaniami.

Pozdrawiam
Mnie się to podoba Wink