PaperModels.pl

Pełna wersja: Fokker E. III
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To mój pierwszy model, jaki kiedykolwiek wykonałem, więc podczas sklejania popełniłem, jak sądzę, wszystkie możliwe błędy początkującego modelarza. Na dodatek, podwozie musiałem wykonać od podstaw, gdyż papierowe pręty zupełnie nie chciały się trzymać. Zrobiłem je więc z odchudzonych trochę papierem ściernym wykałaczek. Teraz widzę, że powinienem był je pomalować na srebrno, ale cóż, człowiek uczy się na błędach.

Sam model muszę ocenić jako prosty - konstrukcja łatwa, części mało, w większości były one duże - jedyne cylindry silnika sprawiały mi trochę problemów, plus opisane już wyżej podwozie. Pokusiłem się ponadto o wykonanie olinowania, które miał ten samolot spore.

Mimo tych wszystkich zastrzeżeń, jakie sam mam do siebie, jestem bardzo dumny z tego, że udało mi się ten samolot skleić. Bo zdarzało się w trakcie, że chciałem sobie powiedzieć "Dosyć" i cisnąć go w kąt, ale jednak dałem, mimo wszystko, radę. Efekt końcowy prezentuje się tak:
[Obrazek: dscn2401d.jpg]

Przede wszystkim gratuluję ukończenia. Jednak zrób więcej zdjęć i zbliżeń również tak aby móc cokolwiek napisać o Twoim modelu.
Chyba lepiej nie, bo tylko na takich on jeszcze jakoś wygląda. Lepsze fotki będzie sens robić dopiero, kiedy skleję coś naprawdę godnego uwagi i zrobię to rzeczywiście na jakimś poziomie.
W takim razie po co ten wątek ? Jeśli już coś pokazujesz, to staraj się to pokazać jak najdokładniej. Jak mamy Ci pomóc, skoro nie wiemy jakie błędy robisz, bo jest tylko jedno zdjęcie ? Wrzuć więcej zdjęć, nie bój się, nikt Cię za to nie "pochlasta " a wyjdzie Ci to tylko na dobre, bo otrzymasz pomoc  :lol:


Edit : Dodaj miniaturki, tak aby po kliknięciu otworzyło się duże zdjęcie ;-)
Popieram wniosek o więcej zdjęć!
Robilem tego Fokkera w wersji gratis od p. Kołodziejskiego i jest to trudny model. Zwłaszcza linki. Mnie się udało zrobić podwozie z papieru. Rurki papieru wzmacniałem cienką warstwą BCG i po wyschnięciu stawały się całkiem sztywne i łatwe w manipulowaniu.
Nie przyjmuj się błędami, bo bez nich nie nauczysz się jak ich unikać w następnym modelu.
Śmiało! Pokaż więcej zdjęć.

Pozdrawiam,
Marek