PaperModels.pl

Pełna wersja: [G]ORP Batory 1932 projekt własny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Model w sam raz na zaczęcie przygody z klejeniem pływadeł.
[Obrazek: th_DSC_4577.jpg][Obrazek: th_DSC_4576.jpg][Obrazek: th_DSC_4575.jpg][Obrazek: th_DSC_4574.jpg][Obrazek: th_DSC_4573.jpg]
[Obrazek: th_DSC_4572.jpg][Obrazek: th_DSC_4571.jpg][Obrazek: th_DSC_4570.jpg][Obrazek: th_DSC_4569.jpg][Obrazek: th_DSC_4568.jpg]
[Obrazek: th_DSC_4567.jpg][Obrazek: th_DSC_4566.jpg][Obrazek: th_DSC_4565.jpg]
Witam.

Całkowicie się z Tobą zgadzam, na rozpoczęcie w sam raz a poza tym to wielka mała jednostka. Gdzie i kiedy będziemy ją mogli nabyć?

Pozdrawiam.
Paweł O.
Świetny modelik, fajne wykonanie :milbravo:

Sam staram się nabyć jako takie umiejętności, aby skleić jakieś większe pływadełko  PDT_Armataz_01_18
Na razie czeka u mnie ORP Jaskółka z MM.

Czy zamierzasz gdzieś udostępnić modelik?

Pozdrawiam
RomanC, nawet nie wiesz jaką radość sprawiłeś mi tym modelem. Z niecierpliwością będę oczekiwał wydania drukiem.

Mam jednak pewną uwagę.
Straż Graniczna, do której należał kuter pościgowy "Batory" powołana w 1928 r. rozporządzeniem Prezydenta RP, formalnie podlegała pod Ministra Skarbu, a więc służby cywilne. Dlatego też "Batory" od powstania w 1932 r do chwili wybuchu IIWS pływał pod banderą handlową RP a miano ORP przynależy się raczej jednostkom pływającym pod banderą wojenną Marynarki Wojennej RP.

PS.
Co w planach następne? Może "Samarytanka"?
Pozdrawiam serdecznie.
  Oooooooooooo...!!! - "Samarytanka"!!!
Paweł i Madziol. Model będzie wydany w GPM, kiedy nie wiem.
Profil - dziekuję za uwagę. Czy to wiąże sie ze zmianą kształtu bandery, i czy wystarczy nazwa Kuter pościgowy Batory?
To zdjęcie chyba rozwieje wątpliwości. Prawdopodobnie zrobione w czasie prób odbiorowych.
Dzięki wielkie.
Nasunęła mi się jeszcze jedna rzecz. Kolorystyka modelu zaproponowana przez p. Kobierskiego (bo pewnie wg Jego planów opracowałeś model) bardziej pasuje do Batorego po przebudowie jaką przeszedł w 1933 r. W 1932 pokład (co można zobaczyć na niektórych zdjęciach) na pewno nie był ciemny (brązowy), ale czy był szary, czy śmieszno-zielony trudno określić.
Opierałem się na planach Romana Kobierskiego i jego opisie malowania, zamieszczonych w Modelarzu. Takie samo malowanie przedstawia rysunek z TBiU. Jak było naprawdę nie wiem. Co ciekawe, specjaliści od renowacji stwierdzili że kadłub powyżej KLW na początku też był seledynowy  PDT_Armataz_01_09