PaperModels.pl

Pełna wersja: Jaki papier???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

luk77

Witam

Chciałbym spróbować skleić swój pierwszy model kartonowy. Nawet wybrałem sobie na początek myśle że dość prostą wycinanke http://cp.c-ij.com/en/contents/3154/eiff...index.html moje pytanie brzmi na jakim papierze to wydrukować?
  • kredowym czy fotograficznym
  • jaka ma być gramatura tego papieru (czy jest to ważne)
  • czy trzeba  jeśli tak to czym zaimpregnować tą wycinankę
  • wreszczcie jaki klej wybrać do sklejenia tego modelu
Proszę o wyrozumiałość ale dopiero zaczynam i proszę o porady
.
Nazwa wykonawcy.PAOPAO.Inc.

...< Ustawienie drukarki >.
Zalecany rodzaj papieru.Papier fotograficzny matowy.
..Jakość wydruku.Wysoki.
..Orientacja.Krajobraz.
..Układ strony.Samym powiększenie.
..Skalowanie strony.Żaden

To przetłumaczone ,,okienko,,
Podejrzewam ,że zwykły karton o gramaturze 180 g będzie dobry.
Polecam blok techniczny Herlitza lub Cansona
ja drukuję moje modele na papierze PolLux/polsspeed (jakoś tak) w ciemnobrązowym opakowaniu o gramaturze 160. Jest tam mała ryza tylko - 250 kartek, ale papier naparwdę primasort ! :milbravo: Lakierowany, także wyciananie też nie jest trudne. Dorwałem kiedyś go w jakiejś drukarni/xerografii za 30zeta za paczuszke. Polecam  :milbravo:
Ja polecam blok Cansona 180g. Jak drukujesz na laserówce, to musisz zaimpregnować np. BCG, bo klej będzie Ci rozpuszczał druk.

luk77

(07-09-2010, 05:25)BartiB link napisał(a): [ -> ]Ja polecam blok Cansona 180g. Jak drukujesz na laserówce, to musisz zaimpregnować np. BCG, bo klej będzie Ci rozpuszczał druk.
Spróbuję wydrukować model na bloku Cansona będe drukował  na ploterze HP 110plus stąd moje pytanie czy jak zaimpregnuję to BCG to tusz mi się nie rozmaże? Myśle że spróbuje także na kredowym zobaczymy co z tego wyjdzie. Znalazłem też na stronie Orlika że sprzedają tam brystol na którym drukują swoje modele co myślicie o tym papierze?
Ja osobiście też polecam blok cansona, a ten papier z orlika jest fajny, więc możesz się pokusić o zakup PDT_Armataz_01_14

luk77

Czy podczas impregnacji kartonu BCG tusz mi się nie rozmaże ???
Nie dostałem oryginalnego BCG tylko Herlitza czy to to samo ???
Zapomnij o Herlitzu - po wyschnięciu robi się sztywny i łamliwy, kruszy się na proszek który do wszystkiego się lepi i brudzi.

Nie nadaje się do modeli. Do biura albo do szkoły dla dziecka na plastykę.

BCG nie musi być opisany jako Brand Clear Glue - po prostu kup klej w płynie made in China - w postaci przezroczystego plastykowego pojemnika w kształcie walca, z nakrętką pod którą jest aplikator z siatką przez którą się wyciska klej.

luk77

(14-09-2010, 04:40)lehcyfer link napisał(a): [ -> ]Zapomnij o Herlitzu - po wyschnięciu robi się sztywny i łamliwy, kruszy się na proszek który do wszystkiego się lepi i brudzi.

Nie nadaje się do modeli. Do biura albo do szkoły dla dziecka na plastykę.

BCG nie musi być opisany jako Brand Clear Glue - po prostu kup klej w płynie made in China - w postaci przezroczystego plastykowego pojemnika w kształcie walca, z nakrętką pod którą jest aplikator z siatką przez którą się wyciska klej.

Właśnie taki kupiłem tylko herlitza  :-? czyli ten się nie nadaje tak ?
Link do stronki jak ten klej wygląda http://katalog.herlitz.pl/kat_popup_foto...64703photo
[Obrazek: 6b3ef6f1fc1813ffm.jpg]
Tak oto powinien wyglądać BCG oryginalny
Opakowanie takie jak pokazał ReVan, chociaż jak już napisałem nie musi być napisu Brand Clear Glue - po prostu sprawdź czy jest Made in China (albo Made in P.R.O.C.) Mój jest zatytułowany "Water Glue - Memoris Precious - Office Series" Smile

A o Herlitzu zapomnij

luk77

(14-09-2010, 05:48)ReVan_1991 link napisał(a): [ -> ][Obrazek: 6b3ef6f1fc1813ffm.jpg]
Tak oto powinien wyglądać BCG oryginalny

Jak wygląda oryginalny to ja wiem, pytanie, czy ten co ja mam się nadaje czy też nie ???

Ok rozumiem dzięki za info