PaperModels.pl

Pełna wersja: Kolejny Rudy...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzieńdobry wszystkim forumowiczom !

Może na wstępie zacznę od siebie ; jak widać po dacie dołączyłem na forum dosyć dawno temu , ale mało się udzielałem no i nic nie pokazałem , więc należałoby powiedzieć cos o sobie:
Na imie Marcin , mieszkam w Obornikach Śląskich ( to prawie już Wrocław ) , na codzień pracuję we wrocławskiej piekarni Mamut jako kierowca. Modele sklejam od jakiś 15 lat , ale dopiero od niedawna na jako takim poziomie , część mich prac można zobaczyć na stronie sklejmy.com ( gdzie jestem najbardziej aktywny ) , albo na kartonowki.pl. Tyle o sobie.
Jako , że papermodels zdominowane jest głównie przez pancerkę , a na stronie sklejmy.com odbywa sie konkurs "czołgowy" i postanowiłęm w nim wystartować , efekt mojego zmagania chciałbym przedstawić również tu. Modelem , który wziąłem na warsztat był czołg T-34/85 z wyd. MM 1-2/2005 w opracowaniu P. Mistewicza. Myślę , że sporo już było powiedziane na temat opracowania , więc nie będę sie rozwodził. Powiem tylko , że jak dla mnie opracowanie jest idealne , nie spotkałem się z błędami , a wszystkie niedoróbki wynikają z mojej winy. Model wykonałem w standardzie , bez waloryzacji ( poza elementami zaproponowanymi przez autora ). Jedyne ustepstwa to koła , które malowałem oraz gąsienice które wykonałem z ogniwek ( opracowanie QN-ia , pobrane z Fanatyka Kartonu )( wafel na nich to ponacinana siatka szlifierska ) , a część elementów , które mi nie wyszły ( reflektor , lufa , wydechy ) zrobiłem z innych materiałów. Załamania papieru na wieży są niestety efektem nieprzemyślanego montażu :oops:. Dodam jeszcze , ze jest to niejako mój pierwszy czołg , więc proszę o wyrozumiałość.
Tyle ode mnie , zapraszam do oglądania.

[Obrazek: 83707381cc2f1a74m.jpg] [Obrazek: c5d238de478e8f35m.jpg] [Obrazek: 6ba3dcc7802d4addm.jpg] [Obrazek: aef4ef5b0c15686am.jpg] [Obrazek: 73c4a19a6f990f1cm.jpg] [Obrazek: 760cf3c50cbc88f4m.jpg] [Obrazek: 730811205a71b8ebm.jpg] [Obrazek: 2d692ce60f93b480m.jpg] [Obrazek: 5e2dbaa494b538b6m.jpg] [Obrazek: 9b25545b96f27c44m.jpg]

I do zobaczenia w , mam nadzieje następnej galeri.
papa
Przyzwoicie wykonany model w standardzie. Wieża nie należy do łatwych, więc niejako drobne błędy mogą się trafiać niejednemu modelarzowi. Źle wkleiłeś lufę wraz z osłoną mechanizmu podnoszenia armaty, lufa powinna być bardziej z prawej  strony czołgu(patrząc od tyłu) niejako przesunięta na stanowisko ładowniczego. Ale za całokształt modelu :milbravo:
(12-09-2010, 06:19)czsochaj link napisał(a): [ -> ]Źle wkleiłeś lufę wraz z osłoną mechanizmu podnoszenia armaty, lufa powinna być bardziej z prawej  strony czołgu(patrząc od tyłu) niejako przesunięta na stanowisko ładowniczego.

No cóż , długo się zastanawiałem jak ona ma tam być , i wyszła kicha , troche szkoda , bo to jednak dość istotny element , jeśli uda mi się to odkleić bez strat to poprawię , dzieki za zwrócenie uwagi.

EDIT :

Udało mi się wyjąć jarzmo , i wkleić tak jak powinno być , ale nie będę wymieniał całej galeri , tylko wstawię jedną fotkę , pokazującą prawidłowe ułorzenie lufy :

[Obrazek: e40e1cb28b082f85m.jpg]
Ogólnie ładnie sklejony standardzik. Wiesz gdzie są błędy i to jest bardzo ważne. Zawsze chwalę za wykonane gąsienice ogniwkowe nad którymi trzeba troszkę godzin przesiedzieć. Na Twoim miejscu dodałbym jescze nity na tyłek, przerobił siatkę nad silnikiem oraz dodał brezent. Ale chciałeś może zrobić go w standardzie a rządzi się on innymi prawami. Ogólnie wielkie brawa za wykonany model, jest teraz ozdobą kolekcji.

Pozdrawiam
Oj Gacek , ale żeś kotleta odgrzał :-) , niemniej dzięki za dobre słowo. Akurat ten czołgu stoi na półce tak jak stoi , nic dodawał już do niego nie będę , ale planuje w przyszłości skleić tenże model jeszcze raz , dodając różne bajery , no i troche lepiej wykonać gąsienice , ale kiedy to nastąpi to nie mam pojęcia Smile)
pzdr