PaperModels.pl

Pełna wersja: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - FINAŁ
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Cieszy mnie, że moja praca się podoba, ale na dalszy ciąg chwilę będziecie musieli poczekać.

Dzisiaj zdjęcia zupełnie nie w temacie, ale też jest co oglądać. Oto czym się obecnie zajmuję i zabiera mi to więcej czasu niż budowa modelu.

[Obrazek: IMG_4012_zps2bf3299f.jpg]

[Obrazek: IMG_4006_zpsccaad3fe.jpg]

[Obrazek: th_IMG_4003_zpsda5d8237.jpg] [Obrazek: th_IMG_4000_zps59a96ca2.jpg] [Obrazek: th_IMG_4009_zpsbe727c09.jpg]

[Obrazek: th_IMG_4016_zps852ba6cb.jpg] [Obrazek: th_IMG_4019_zps62204e2a.jpg] [Obrazek: th_IMG_3970_zpsd08d2a71.jpg]

Prawda, że też piękne ?
o Panie, coś pięknego!!!
Kiedy zbierane? na sobotę mam grzybobranie zaplanowane ale martwi mnie ten brak deszczu.
Te na fotkach grzyby dzisiaj zbierałem w pobliżu Gdyni, tak plus minus 25 km  Smile
czyli jednak warto założyć kaloszki i naprzód w chaszczeSmile
Aaalee  PDT_Armataz_01_22
A gdzie relacja?! Tak galeria tylko?!  PDT_Armataz_01_28
Dzisiaj kolejny mały element parowozowej układanki - wykończyłem skrzynię poddymniczą i zrobiłem trójnik z kolankami na parę wylotową. Ten ostatni element po zbudowaniu całego modelu będzie prawie niewidoczny, ale skoro będę miał zrobiony inżektor, to rura doprowadzająca do niego parę musi gdzieś mieć początek. Będzie przymocowana do wystającego z trójnika drewienka. Zdjęcia mało atrakcyjne, bo widać na nich dużo elementów niemalowanych, do których będą w przyszłości podoklejane następne części.

[Obrazek: IMG_4174_zps609f3526.jpg]

[Obrazek: IMG_4292_zpsfb7717d7.jpg]

[Obrazek: th_IMG_4258_zps2af6aefe.jpg] [Obrazek: th_IMG_4213_zpsc1ea330c.jpg] [Obrazek: th_IMG_4286_zps9c67e771.jpg] [Obrazek: th_IMG_4301_zpsc9300213.jpg]

[Obrazek: th_IMG_4280_zpsd8b27142.jpg] [Obrazek: th_IMG_4268_zpsfd72b21e.jpg] [Obrazek: th_IMG_4265_zps701d64c6.jpg]

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.
Witam,
Cytat:Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.
Żart chyba jakiś...
Weź chłopie wytnij ten napis bo tylko drażni... Wink
Chociaż nie, mam propozycję! :twisted: Proszę o instrukcję zdjęciową jak nagwintowałeś te śruby i nakręciłeś nakrętki... Poza tym gwintów się nie maluje!
Pozdrawiam, zbieram szczękę i takie tam bzdety  ;D
Farba kryje wszystko, nikt przy remoncie nie bawi się w maskowanie gwintów, czopów, sworzni itp Smile

[Obrazek: 28.jpg]

Zdjęcie ze strony http://www.parowozy.com.pl
Hej Precyzyjny!
Model jest fantastycznie wykonywany, ale jestem już kolejnym, który tak pisze w tej relacji.
Ale chciałem Cię zapytać o coś innego. Czy mógłbyś krok po kroku opisać w jaki sposób wykonujesz malowanie swoich modeli? Robi ono na mnie niesamowite wrażenie, a jak się czegoś uczyć, to oczywiście od najlepszych Wink
Byłbym Ci bardzo wdzięczny za jakiś instruktaż w tym temacie i myślę, że jeszcze kilku użytkownikom forum też się on przyda.
Czołem!
Łukasz
Memento_morinek - przejrzyj pierwsze strony relacji, tam jest dyskusja na temat malowania  Smile

Cytat:nikt przy remoncie nie bawi się w maskowanie gwintów, czopów, sworzni itp
No właśnie... A potem jest problem z odkręcaniem itp. Znam to z autopsji ze statków. Czasem trzeba odbić tonę farby z gwintów by rozmontować jakiś element a o uszkodzenie przytakiej operacji nietrudno... Wink

Pozdrawiam
Cytat:Czy mógłbyś krok po kroku opisać w jaki sposób wykonujesz malowanie swoich modeli?

O technice malowania i brudzenia napisałem we wpisie z dnia 01.12.2010 - strona 3 tej relacji.
Witam

Trzy miesiące minęły od ostatniego wpisu, ale to nie znaczy, że przy modelu nic nie robiłem. Prawie codziennie coś kleiłem, ale ponieważ nie miałem pomalowane, więc nie było co pokazywać. Obecnie mam gotowych dużo podzespołów, całe podwozie, inżektor i odolejacz, pomosty, kompletny kocioł, wiatrownice, i po zamontowaniu ich do modelu będę przez kilka tygodniu prezentował efekty na forum.

Na początek zamontowałem podwójny zawór zwrotny, który steruje cylindrem hamulcowym oraz pomocniczy zbiornik powietrza. Wszystkie elementy, które mają połączenie rurami, czy przewodami do budki maszynisty, zostaną podłączone identycznie jak w prawdziwym parowozie. 

[Obrazek: l4jz.jpg]

[Obrazek: oyrr.jpg]

[Obrazek: bh23.jpg] [Obrazek: ihns.jpg] [Obrazek: o9u2.jpg]

[Obrazek: 3p6s.jpg] [Obrazek: gjj8.jpg]

Zrobiłem też taką dźwignię do sterowania klapami popielnika oraz brakujące zaworki do podłączenia smarowania wózka tylnego.

[Obrazek: 87a0.jpg] [Obrazek: 0vy8.jpg]

Przepraszam, że model przykurzony, ale było ciemno i brudki zauważyłem dopiero na zdjęciach.

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.
To co tutaj wyprawiasz z tym modelem to po prostu mistrzostwo świata  PDT_Armataz_01_23 nic tylko patzreć z podziwem i zazdrościć umiejętności wielkie  :milbravo:
A dałbyś fotkę całości ? Chciałbym zobaczyć całą bryłę bo zaiste ciekawy to widok.
Dziękuję. Wspaniała praca.
Zawsze jestem pod wielkim wrażeniem dokładności, waloryzacji i tej orgii barw na Pańskich modelach : )

Z góry przepraszam za głupie pytanie, ale jak uzyskać taki połyskujący, stalowy kolor?
Seb545, za tydzień lub dwa będę prezentował wykonane pomosty i kocioł, wtedy też będą zdjęcia całości, bo to są długie elementy ciągnące się prawie przez całą długość parowozu.

Arturo, to co błyszczy stalowo, to metalizer Humbrol 27003. Po krótkim schnięciu poleruje się pomalowane miejsce flanelą i wtedy robi się taki efekt.
Witam

Dzisiaj parę kolejnych zdjęć, ale niestety kiepskich, bo tak duży model jestem w stanie fotografować tylko na tarasie, a sami widzicie jaka dzisiaj pogoda - totalne zachmurzenie.
Zrobiłem pomosty boczne i czołowy wraz z oświetleniem z boku. Tym razem nie robiłem ryfli z siatki tylko są wycięte laserowo wg mojego projektu. Niestety wskutek słabego oświetlenia wszystkie zabrudzenia i smaczki kolorystyczne są mało widoczne. Pomost jest na razie położony na sucho, przed jego przyklejeniem muszę zrobić jeszcze parę elementów, do których później byłby utrudniony dostęp.

[Obrazek: j9pn.jpg]

[Obrazek: ey6y.jpg]

[Obrazek: 6pot.jpg]


[Obrazek: pril.jpg] [Obrazek: 3g5q.jpg] [Obrazek: 7p9w.jpg]

[Obrazek: re4b.jpg] [Obrazek: xwlx.jpg] [Obrazek: u6i5.jpg]

Nie miałem aż tak dużej powierzchni do fotografowania, więc komputerowo dorobiłem brakujące tło, trochę nieudolnie, mam nadzieję, że nie przeszkadza.

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.
Nooo teraz widać ogrom pracy włożonej w ten model . Chyba nic więcej nie mam do powiedzenia tylko podziwiać... ogromne brawa !
"Czuje, że rodzi się moc..."
Model nabiera masy.
Na prawdę szacunSmile
Witam w Nowym Roku

Dzisiaj kolejne elementy mojej układanki. Zrobiłem inżektor oraz odolejacz, na razie luzem odłożone do montażu na później, po ostatecznym przyklejeniu pomostów, te z kolei dopiero będę mógł przykleić po przyklejeniu kotła. W moich modelach parowozów bywa tak, że często trzeba planować kilka ruchów na przód, ponieważ niektórych elementów nie byłbym w stanie wkleić, gdybym nie przestrzegał określonej kolejności montażu.

To jest inżektor, czyli smoczek, który zasysał do kotła parowozu wodę z tendra. Będzie do niego jeszcze od dołu doczepiona rura. Dla ułatwienia montażu zrobiłem go z kawałkiem podłogi pod budką maszynisty.

[Obrazek: ftcs.jpg]

[Obrazek: behi.jpg] [Obrazek: w6cb.jpg]

[Obrazek: hq9c.jpg] [Obrazek: z885.jpg]

[Obrazek: zo65.jpg] [Obrazek: m8s1.jpg]

A to jest odolejacz, który będzie zamocowany na rurze doprowadzającą parę do inżektora.

[Obrazek: vuju.jpg]

[Obrazek: 5jd8.jpg] [Obrazek: dh59.jpg]

Oba elementy starałem się odtworzyć by jak najbardziej przypominały oryginał, było przy tym sporo pracy. Pomyślałem, że może na przyszłość warto byłoby zrobić żywiczne odlewy, bo te urządzenia występowały także w innych parowozach (np. Pt31, Pt47, Pm2 ). Inżektor ze wszystkimi rurami jest chyba jednak zbyt skomplikowany do zrobienia formy, bez jego podzielenia na mniejsze segmenty. Natomiast odolejacz będzie można chyba zrobić bez problemu.   

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.
(08-01-2014, 03:12)Precyzyjny link napisał(a): [ -> ]Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

Żeby aktywnie uczestniczyć po pierwsze należy się znać na temacie, a po drugie należy dolecieć do tego kosmosu, który tu pokazujesz Big Grin Ja mogę tylko powzdychać, ale ogląda się ciekawie, utwierdza to w mniemaniu, że można.  :milbravo:
Ja tu widzę pole do popisu dla jakiegoś egzorcysty, bo to co widać na zdjęciach to ni chybi musiało powstać we współpracy z siłami nadprzyrodzonymi Panie Twardowski.  Wink
karol3414, nie mieszaj w dzisiejszych czasach sił nieczystych. Ja bym raczej w kierunku technologii optował. Precyzyjny dysponuje napędzanym cząsteczkami z Hadrona reskalerem i pieczołowicie wymontowane na kolejowym szrocie części zmniejsza do odpowiedniej skali Big GrinBig GrinBig Grin (i nie jest to uwaga szkalująca acz szacunek dla jakości wykonania wyrażająca).
Witam

Nie sposób w każdym wpisie pokazywać same "cuda". Dzisiaj taka zwykła rzemieślnicza robótka, zamontowałem kolejne elementy mechanizmu stawidłowego, to ten wykrzywiony wał od którego odchodzi sprężyna wraz ze wspornikami i dźwigniami.

Okazało się, że gdyby ten wał był prosto, to zahaczałby o spód kotła, co uniemożliwiłoby jego późniejsze przyklejenie. Nie namyślając się długo wygiąłem ten wał na środku do dołu i teraz kocioł nad nim zamontuję bez problemu. Jak myślicie: czy to moja "skucha", czy tak powinno być ? Podpowiem, że ja w innych parowozach nie widziałem, żeby ten wał był wygięty. 

[Obrazek: v8qf.jpg]

[Obrazek: ci22.jpg]

[Obrazek: dz48.jpg] [Obrazek: 8wjf.jpg]

[Obrazek: n7ov.jpg] [Obrazek: oz3z.jpg]

[Obrazek: 5mvy.jpg] [Obrazek: 0h1x.jpg]

[Obrazek: 75lm.jpg] [Obrazek: reev.jpg]

[Obrazek: 1ark.jpg] [Obrazek: 1qts.jpg]

[Obrazek: 8emh.jpg] [Obrazek: jrgn.jpg]

[Obrazek: gwmj.jpg] [Obrazek: xk40.jpg]

Zrobiłem też boczne podpory pod pomostem...

[Obrazek: rt7s.jpg] [Obrazek: qekx.jpg]

...oraz dźwignię do sterowania zaworami przedmuchowymi silnika. To ten pionowy drut z tyłu, z lewej strony zdjęcia, na granicy kolorów czarnego i czerwonego.

[Obrazek: 5es7.jpg]

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.
Gdyby rozdawano modelarskie "OSCARY" to bez cienia wątpliwości zgarnoł byś większość puli, jeśli nie wszystkie. Twój nick przygotowuje oglądających na to, że będzie precyzyjnie, ale pewnie nikt nie przypuszcza, że aż takSmile. Szczerze podziwiam sposób sklejania i prowadzenia relacji. Ciekaw jestem efektu więc życzę aby reszta wyszła conajmniej tak dobrze jak to, co masz zrobione do teraz.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16