PaperModels.pl

Pełna wersja: [galeria] Nieuport 11c1 Bebe KK 1:33
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Model był klejony razem z Camelem i Fokkerem E.V (galerie na forum). Można by rzec, że była to produkcja "seryjna". Niby różne modele, ale łączy je ten sam autor, tak więc konstrukcyjnie są bardzo podobne. Zacząłem je sklejać zaraz po wyjściu Bebe. Gdzieś od połowy lutego, jedynie Fokker był zaczęty w październiku.

Model bardzo przyjemny w sklejaniu. Moją największą wpadką, było rozpłynięcie się farby przy retuszowaniu otwór w stateczniku poziomym (tam gdzie przechodzi linka do stera). Niestety wyszło mi ono od góry, więc statecznik jest przyklejony do góry nogami. W tym miejscu [dobrze jest to widoczne na zdjęciu od dołu] zostało wycięty fragment poszycia i załatany kolorem z innego malowania (wewnątrz są 3warianty]. Stopkę pod km zrobiłem troszkę wyższą tak aby lufa była oparta na obręczy od góry (według autora lufa ma być pod obręczą). Z prostego powodu obręcz miała służyć żeby nie strzelić we własne śmigło Confusedmile:.

[Obrazek: th_NBG-1.jpg] [Obrazek: th_NBG-2.jpg] [Obrazek: th_NBG-3.jpg] [Obrazek: th_NBG-4.jpg] [Obrazek: th_NBG-5.jpg] [Obrazek: th_NBG-6.jpg] [Obrazek: th_NBG-7.jpg] [Obrazek: th_NBG-8.jpg] [Obrazek: th_NBG-9.jpg] [Obrazek: th_NBG-10.jpg] [Obrazek: th_NBG-11.jpg] [Obrazek: th_NBG-12.jpg] [Obrazek: th_NBG-13.jpg]

I taki miły akcent Confusedmile: :
[Obrazek: th_NBG-14.jpg]

Pozdrawiam i czekam na komentarze
  Szczere gratulacje! No, i pozdrowienia. ZbiG.