PaperModels.pl

Pełna wersja: Tiger I H1 Answer
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Właśnie skończyłem lepić Tygrysa.Model pochodzi z wydawnictwa Answer.Gąsienice tego samego wydawnictwa.GPM-owskie gąsienice nie pasują do koła napędowego.Model malowany farbami Pactra.
Dziękuję Oldboyowi za pomoc w doborze farb i wiele ciekawych i przydatnych informacji pomocnych przy budowie tego modelu.

[Obrazek: th_PICT0709.jpg] [Obrazek: th_PICT0708.jpg] [Obrazek: th_PICT0707.jpg] [Obrazek: th_PICT0704.jpg] [Obrazek: th_PICT0703.jpg]
[Obrazek: th_PICT0702.jpg] [Obrazek: th_PICT0701.jpg] [Obrazek: th_PICT0699.jpg] [Obrazek: th_PICT0698.jpg] [Obrazek: th_PICT0697.jpg] [Obrazek: th_PICT0696.jpg] [Obrazek: th_PICT0695.jpg] [Obrazek: th_PICT0693.jpg]

Te zdjęcia robione były bez lampy błyskowej.
Wstawiam jeszcze kilka zdjęć robionych innym aparatem ale już z lampą błyskową.

[Obrazek: th_P1010638.jpg] [Obrazek: th_P1010637.jpg] [Obrazek: th_P1010636.jpg] [Obrazek: th_P1010635.jpg] [Obrazek: th_P1010633.jpg] [Obrazek: th_P1010632.jpg] [Obrazek: th_P1010629.jpg] [Obrazek: th_P1010628.jpg] [Obrazek: th_P1010627.jpg] [Obrazek: th_P1010625.jpg] [Obrazek: th_P1010619.jpg] [Obrazek: th_P1010614.jpg] [Obrazek: th_P1010610.jpg]








Bajeczna modelarska robota!
:milbravo:
Witam,
Ładny model jak zawsze. Mam pytanie:
Malowanie akrylami? Czy zimmerit wykonałeś z wikolu i talku?
Szkoda, że nie było relacji.
:milbravo:
Pozdrawiam.
Malowałem go farbami akrylowymi.Zimmerit zrobiłem z masy modelarskiej firmy Wamod.Ciężko ją było nakładać na model.
Tygrys najwyższych lotów! :milbravo:  :milbravo:  :milbravo:
Witam

Roderyk się nam rozkręcił, Tygrysek jeden z najlepszych malowanych na tym forum. Cieszy mnie, że dane jest nam oglądać kolejny model w Twoim wykonaniu, bo po zapowiedzi w jednaj z poprzednich relacji, że już jest to ostatnia relacja na naszym forum obawiałem się, że już nic więcej nie zobaczymy spod twojej czarodziejskiej ręki.

Może po tej galerii jakaś relacja w przyszłości?  Confusedmile:
Fajny modelik. Naprawdę super. Mam tylko jedno ale. Dlaczego większość odkąd zobaczyłem na rosyjskim forum relację z budowy właśnie tego wydania wstawia siatkę pod klapy wentylatorów/chłodnic/baków. Dlaczego?
Nigdy nie była tak montowana jak już to powinna być na tych klapach. Ale nie pod spodem. (http://tiger1.info/EN/MeshScreens.html)
Siatki to mój błąd i gapiostwo.W opracowaniu na rysunkach nie widać gdzie je trzeba wkleić a ja przeglądając monografię Tygrysa nie zwróciłem uwagi na ten element.Dopiero Oldboy uświadomił mnie o prawidłowym umieszczeniu siatek.Było jednak już za późno na przeróbki.
Jeśli chodzi o masę modelarską z której zrobiłem zimmerit.Na model Tygrysa zużyłem nie całe dwa opakowania masy.Nie polecam nakładać jej na papier zaimpregnowany super glutem.W moim przypadku masa nie trzymała się takiej powierzchni.Podczas nagniatania warto często moczyć śrubokręt w wodzie.
Dla zainteresowanych link do tej masy.

http://www.mojehobby.pl/wamod-od15-masa-...90048.html

Pozdrawiam.
Super model  :milbravo: :milbravo:
Dzięki za podpowiedź odnośnie wykonania zimmeritu. Może kiedyś wykorzystam.  PDT_Armataz_01_34
A zdjęcia bez lampy są lepsze, tylko za ciemne. Lampa błyskowa zabija plastykę zdjęcia. Jeśli masz Photoshopa, to najprostszą metodą jest rozjaśnienie poziomami. Ctrl + L i suwaczkiem w lewo.
Pozdrawiam
Znakomicie wykonany model, malowanie dodało mu wiele uroku. Wielkie brawa za wykonanie.
Pozdrawiam Egon