PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Willys Jeep, ekslusive models, moja wizja ;-)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Wszystkich po dłuższej przerwie w klejeniu kartonów ;-)
Jako, że za oknem zima "pełną parą " czas powrócić do klejenia modeli. W związku z dość dużą przerwą w tej dziedzinie, postanowiłem przypomnieć sobie jak to się robi. Wziąłem do zepsucia willys jeep'a, internetowego wydawnictwa "Ekslusive Models", wykonanego w skali 1/72 ( model do samodzielnego druku ). Cóż można o nim napisać... ?
Pomimo niewielkich wymiarów jest opracowany bardzo szczegółowo, bez większych problemów. Generalnie jest to model na kilka godzin ( na upartego można skleić go w jedno popołudnie ), lecz ja postanowiłem dodać troszkę od siebie. Do modelu dorobiłem parę drobiazgów jak antena, obwódki zegarów itp. Zbudowałem przyczepkę - jakąś tam samoróbkę, stół warsztatowy oraz model willysa, w założeniu jako RC. Wszystko umieściłem na dioramce.
Dioramka - zrodziła mi się myśl, aby mój willysek zamieszkał na wsi, jako autko do codziennej esploatacji. Troszkę go przybrudziłem ( tak, wiem, porażka... ) dodałem co nieco z wiejskiego otoczenia... I powiem, że nawet jestem zadowolony z efektu,no... może nie całkiem, bo mogło być lepiej UndecidedA oto efekty mojej pracy...
[Obrazek: DSCF0037.jpg]
[Obrazek: th_DSCF0043.jpg] [Obrazek: th_DSCF0042.jpg] [Obrazek: th_DSCF0041.jpg] [Obrazek: th_DSCF0040.jpg] [Obrazek: th_DSCF0039.jpg] [Obrazek: th_DSCF0036.jpg] [Obrazek: th_DSCF0074.jpg] [Obrazek: th_DSCF0073.jpg] [Obrazek: th_DSCF0072.jpg] [Obrazek: th_DSCF0069.jpg] [Obrazek: th_DSCF0068.jpg] [Obrazek: th_DSCF0066.jpg] [Obrazek: th_DSCF0065.jpg] [Obrazek: th_DSCF0064.jpg] [Obrazek: th_DSCF0063.jpg] [Obrazek: th_DSCF0062.jpg] [Obrazek: th_DSCF0061.jpg] [Obrazek: th_DSCF0059.jpg] [Obrazek: th_DSCF0058.jpg] [Obrazek: th_DSCF0057.jpg] [Obrazek: th_DSCF0056.jpg] [Obrazek: th_DSCF0055.jpg] [Obrazek: th_DSCF0054.jpg] [Obrazek: th_DSCF0053.jpg] [Obrazek: th_DSCF0052.jpg] [Obrazek: th_DSCF0051.jpg] [Obrazek: th_DSCF0049.jpg] [Obrazek: th_DSCF0048.jpg] [Obrazek: th_DSCF0047.jpg] [Obrazek: th_DSCF0046.jpg]

Teraz na matę wraca latarnia na Faros ;-)
Pozdrawiam, Misiek
O jaaaaaaaa! Ale super!
:milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Bardzo mi się podoba!
Gratuluję.

A jeszcze dodatkowo się jaram, gdyż następny na warsztat u mnie idzie willys  PDT_Armataz_01_36

edit:
Kruka jakiego posadź na tym drzewku  PDT_Armataz_01_30
No nie... dałeś czadu - Gratuluję!
Postaw jeszcze obok model w 1:25 tak dla porównania.
Chciałem coś napisać sensownego, ale jakoś nie mogę.
Te śliwki na drzewie trochę nie trzymają skali... :wink:
Tuco śliwki jak śliwki, ale wstawiać groszówkę w 4:1??  ;D
A tak poważnie to dopiero skończyłem szukać szczęki po podłodze. Ten Willys na stoliku to już masochizm :-) normalnie.  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
(01-12-2012, 01:35)Tuco link napisał(a): [ -> ]Te śliwki na drzewie trochę nie trzymają skali... :wink:

To są jabłka  PDT_Armataz_01_28 drzewko to jabłoń firmy Noch w skali 1/87, ale do 1/72 pasuje całkiem całkiem PDT_Armataz_01_01
Gratuluję, dobra robota !  :milbravo: :milbravo:
Misiek: a wiesz, że na pierwszy rzut oka myślałem, że to ten biały RC jest w 1/72?  :grin: Jedyne co zauważyłem to to, że nie usunąłeś trawy z pod krążków drewna i trochę przez to lewitują, ale zwróciłem na to uwagę, bo kiedyś też o tym zapomniałem :grin: Ogólnie super dioramka, a RC miażdży PDT_Armataz_01_23 z ciekawości: w jakiej on jest skali?

Pozdrawiam.
Fajny modelik gratulacje,
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
(01-12-2012, 01:13)jjb89 link napisał(a): [ -> ]z ciekawości: w jakiej on jest skali?

Skala wychodzi ok 1/350  ;-) Ma 9,1 mm długości. W planach mam wykonanie jeszcze jednego, ale to jak "rozruszam paluchy" na dobre  PDT_Armataz_01_22