PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] F1/March Cosworth 871
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Długo nic nie pokazywałem, ale to nie znaczy, że nic nie sklejałem. Tym razem trochę zmieniłem tematykę i skleiłem model bolidu F1. Konkretnie jest to bolid March Cosworth 871, zespołu Leyton House Racing, z sezonu 1987. W sezonie 1987 March’e 871 były przeważnie wyposażone w silniki Forda. Model natomiast przedstawia samochód z silnikiem Coswortha, opatrzony numerem fabrycznym 871-02 i numerem startowym 16. Bolidem tym w 1987 jeździł Mauricio Gugelmin, wtedy jeszcze kierowca testowy zespołu.
Co do samego modelu, to jest to model w skali 1/24, do darmowego pobrania z internetu. Sklejało się go całkiem dobrze, choć spasowanie mogłoby być lepsze- ciągle trzeba było coś docinać i przycinać. Dotyczyło to szczególnie monocoque’a i elementów nadwozia. Szczytem były natomiast felgi, które okazały się za szerokie aż o ponad 2mm. Musiałem je więc opracować całkowicie od podstaw. Wymiany wymagały również lusterka, ponieważ wycinankowe nijak nie przypominały oryginału. Zdjęcia:

[Obrazek: th_1.jpg] [Obrazek: th_2.jpg] [Obrazek: th_3.jpg] [Obrazek: th_4.jpg] [Obrazek: th_6.jpg] [Obrazek: th_7.jpg] [Obrazek: th_8.jpg] [Obrazek: th_9.jpg] [Obrazek: th_10.jpg] [Obrazek: th_11.jpg] [Obrazek: th_11a.jpg]

Jako ciekawostkę podam, że obecnie dokładnie ten bolid można kupić po okazyjnej cenie 100.000 Euro. Samochód jest w pełni sprawny i po remoncie kapitalnym. Dodatkowo w ramach zakupu jest do zaoferowania pełen pakiet części zamiennych. Samochód można sobie zobaczyć min. na stronie http://www.carclassic.com

Pozdrawiam
Bardzo fajny model ,oprawa modelu po sklejeniu  również . Czy to jednorazowy odskok od tematyki wojennej ,czy zamierzasz od czasu do czasu skleić coś " formułowego " . Szczerze mówiąc to mocno mnie dziwi ,że ta tematyka F1 i innych " wyścigówek " jest tak mało popularna na forach w przedziale wiekowym 14 - 30 lat ( podany wiek to tylko tak umownie  :mrgreenSmile .Modeli jest sporo i to całkiem ciekawie opracowanych , a jakoś wysypu relacji nie ma .
Nie, to nie będzie mój jednorazowy wyskok w tematyce Formuły 1. Obecnie już się robi Alfa Romeo 179C z 1980r, a po niej pod nóż pójdą kolejno Reanult Re20 Turbo, Lotus 72D, Brabham BMW BT50 i BRM P83. Takie mam plany, być może po drodze jeszcze mi wpadnie model jakiegoś bolidu do pociachania i zlepienia :wink:
Piter ,nie spodziewałem się że model bolidu może byc tak efektowny  :milbravo: .Jeszcze jakbyś link wrzucił skąd da się to ściągnąc to była by pełnia szczęścia.
To cieszy ,obok BeBe będziesz chyba drugim forowiczem ,który wchodzi głębiej w ten temat . No to czekam na kolejną galerię lub może relację . Temat na przykład " ciężarówek wyścigowych z Rajdu Paryż -Dakar " też na polskich forach jakoś mało chodliwy jest ,a i w tym segmencie (fajne to określenie jest  :razz: ) mamy sporo dobrych modeli do pocięcia .
Pod tym linkiem jest dostępny kompletny spis wszystkich modeli F1, jakie ukazały się głównie w Czechach, bo nie ma co ukrywać Czesi lubują się w tej tematyce i projektują oraz sklejają lawinowo modele bolidów F1.

http://cashpick.ic.cz/Formule/

Większość modeli zostało normalnie wydanych, ale kilka jest darmowych, tak jak March 871, o czym znajduje się stosowna wzmianka w spisie :wink:
Sorry za offa ,ale link nie działa  :-\
Link działa, tylko strona zamula od czasu do czasu i może się długo otwierać. Mi się otwiera normalnie, choć trzeba trochę poczekać aż się załaduje Confusedmile:
Dla mnie bomba, ocena celująca za dobór tematu
:milbravo: