PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Ford Tfc Modelik 8/04
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!

Czas usprawiedliwić brak mojej modelarskiej aktywności na forum Smile. Zaraz po sklejeniu T-40 zabrałem się za ten samochód pancerny. Przed rozpoczęciem budowy postanowiłem, że na modelu wykonam imitacje nitów. Relacji nie zakładałem ponieważ nie wiedziałem jakie będą skutki takiego pomysłu. Wybaczcie mi skrytoklejenie ;-). W czasie budowy doszedłem do wniosku, że model dostanie trochę inne koła, niż te które zaproponował autor. W tym miejscu muszę podziękować Jaroslavowi, który pomógł mi w zaprojektowaniu bieżnika do kół. Niestety znów widać moje braki w umiejętności kształtowania papieru - najgorzej wyszły reflektory... Elementy składające się z listków przyprawiają mnie o ból głowy, cóż jest nad czym pracować.

Na koniec ostrzeżenie dla osób korzystających z lakierów w sprayu. Po sklejeniu modelu polakierowałem go matowym lakierem akrylowym w sprayu firmy "perfect" po czym stwierdziłem, że ten rozpuścił mi akryl vallejo, którym pomalowałem koła PDT_Armataz_01_19 (koła zostały pomalowane kilka dni wcześniej!). Nie wiem jak zachowują się powierzchnie pomalowane farbami vallejo w kontakcie z innymi akrylami w sprayu, będę to sprawdzał.

Czas na najważniejszą część postu czyli galerię, zapraszam do wyrażania opinii na temat modelu :mrgreen::
[Obrazek: IMG_6678.jpg]
[Obrazek: th_IMG_6682.jpg] [Obrazek: th_IMG_6681.jpg] [Obrazek: th_IMG_6680.jpg] [Obrazek: th_IMG_6684.jpg] [Obrazek: th_IMG_6685.jpg] [Obrazek: th_IMG_6679.jpg] [Obrazek: th_IMG_6697.jpg] [Obrazek: th_IMG_6683.jpg] [Obrazek: th_IMG_6696.jpg] [Obrazek: th_IMG_6695.jpg][Obrazek: th_IMG_6690.jpg][Obrazek: th_IMG_6689.jpg][Obrazek: th_IMG_6688.jpg][Obrazek: th_IMG_6687.jpg] [Obrazek: th_IMG_6694.jpg][Obrazek: th_IMG_6693.jpg]

Pozdrawiam
Fajny ten modelik .Podoba mi się :milbravo:
Ładnie go skleiłeś, gratulacje :milbravo

W ogóle jak bardzo Ci ten akryl rozpuściło? Z tego co widać to jakoś sobie z tym poradziłeś...
Elegancjo  :milbravo:

pozdrawiam.
No i ja gratuluję,  bo modelik zacny PDT_Armataz_01_34
No i fajnie że go zobaczę na żywca :mrgreen:
Świetna robota. Ten Fordzik należy do moich ulubionych modeli Smile
Hej
Bardzo ładnie się Twój wózek prezentuje  PDT_Armataz_01_34
Koła rzeczywiście dużo lepsze wyszły niż te z wycinanki :wink: tylko KM wkleiłeś odwrotnie-wylot lufy powinien być na dole chłodnicy :wink:
Jak byś czegoś jeszcze potrzebował to wiesz gdzie uderzyć :wink:
Pozdroo
(20-11-2010, 08:04)Bullet link napisał(a): [ -> ]W ogóle jak bardzo Ci ten akryl rozpuściło? Z tego co widać to jakoś sobie z tym poradziłeś...

Najbardziej widać na okuciach kół. Na szczęście koła lakierowałem osobno i byłem w stanie nanieść drobne korekty.

(21-11-2010, 12:30)Jaroslav link napisał(a): [ -> ]Koła rzeczywiście dużo lepsze wyszły niż te z wycinanki :wink: tylko KM wkleiłeś odwrotnie-wylot lufy powinien być na dole chłodnicy :wink:

Ehh.. musiałem coś spierniczyć...  :-\ Cóż mam nadzieję, że tak bardzo nie rzuca się w oczy. Obawiam się, że próba prucia mogłaby zakończyć się źle...

Dziękuję za tak pozytywne opinie. Mobilizują do dalszej pracy nad kolejnym modelem Wink
Fajnie to wygląda! Nity w porządku, bieżnik też super. Moje gratulacje!
Bardzo dobrze zrobiony modelik. Fajny efekt uzyskałeś robiąc bieżnik.
Też mam ten model rozpoczęty, niestety od jakiegoś czasu leży w pudełku i czeka na moje natchnioenie.
Może Twoja galeria zmobilizuje mnie do ukończenia mojego Forda.

Gratuluję.

Pozdrawiam.
Bardzo ładny model !!! Do tego super zdjęcia, podoba mi się, oby tak dalej !!!
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36