PaperModels.pl

Pełna wersja: Karton
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich jako iż jest to mój pierwszy post na tym forum.
Dobra teraz do rzeczy. Ostatnio zakupiłem sobie modelarz i postanowiłem po ponad 10-letniej przerwie znowu zacząć sklejać. I teraz moje pytanie może i trochę głupie ale i tak je zadam otóż w opisie budowy pisze że potrzebny będzie karton o grubości 0,5 mm ale w mojej miejscowości w sklepie papierniczym takowego ni maSad  zakupiłem karton o gr. 0,9 mm bo tylko taki mieli. Czy nada on się czy raczej lepiej zamówić przez neta odpowiedni?? I drugie pytanie czy lepiej będzie użyć kleju wikol, budapren czy szewskiego do podklejenia części na karton?? Modelarz jak zamierzam skleić i jaki posiadam to: http://www.wak.pl/product_info.php?cPath...ucts_id=13
Z góry dzięki za odpowiedź.
Kup sobie blok techniczny i  bedziesz miał tekture 0.5 mm  .
Klej to już jaki chcesz , chyba był wątek o klejach  PDT_Armataz_01_30
Gauczos ,a sprawdzałeś ile ma taki blok techniczny grubości?.Martmot kartka bloku technicznego ma od 0,2 -0,25mm grubości. Ostatnia strona w takim bloku technicznym czy rysunkowym jest ciut grubsza ,ale ona ma 0,3mm. Radzę jednak kupić tekturę o odpowiedniej grubości na allegro. Polecam tego sprzedawcę:
http://allegro.pl/karton-tektura-modelar...58846.html
Zakup sobie u niego jeszcze tekturę 1mm bo coś mi się zdaje ,że ją też w tym samolocie trzeba będzie użyć. Co do kleju to można używać wszystkich ,ale wikolu nie polecam do podklejania elementów szkieletu. Użyj lepiej budaprenu. Szewski też można używać do podklejania ,ale mniejszych elementów bo szybko wysycha i zanim rozprowadzisz klej po większej powierzchni strona z której zaczynałeś już wysycha. Szewski polecam do klejenia na styk i do klejenia ogólnie modelu. Musisz sobie wszystkiego popróbować i samemu dojść do wniosków jakim klejem najlepiej ci się klei i co. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam.
Karton 0,5 mm można pozyskać z różnego rodzaju okładek po zeszytach, czasem jakieś niewielkie sprzęta chowane są w pudełkach z taką właśnie tekturą, warto poszukać w swoim otoczeniu Wink
(04-12-2010, 03:14)Partyzant link napisał(a): [ -> ]Ostatnia strona w takim bloku technicznym czy rysunkowym jest ciut grubsza ,ale ona ma 0,3mm.

Paweł ja osobiście kupuję tylko i wyłącznie blok techniczny Herlitz do wydruków i na tekturke która to właśnie ma dokładnie 0,5mm. No ale jest droższy niż inne, ale coś za coś jak to się mówi tu za jest jego jakość.
Te tańsze tak maja ale nawet sama struktura kartonu jest jakby taka makulaturowa.

Pozdro.
Tekturka 0,5 jest stosowana do pakowania herbat, kasz, ryżu...