PaperModels.pl

Pełna wersja: Pytanie o pod poszycie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam kolegów kleję dodatkowy model na konkurs jest to okręt typu Elco. Moje pytanie dotyczy pod poszycia czy jak skleję kadłub , to mam okleić te dziury pomiędzy wręgami kartkami z bloku?Smile
Mniej więcej o to właśnie chodzi.
  Kuterek ma długie elementy poszycia, na burtach ciągnące się się od dziobu do rufy, a poszycie dna łączone tylko w jednym miejscu - w pobliżu rufy. Przyklejając poszycie do szkieletu (butaprenem)  elementy tegoż poszycia podkleiłem brystolem (na butapren) i wyszło całkiem przyzwoicie, bez "fal", czy "krowich żeber".
  Podposzycie wklejane między wręgi, co wykazała praktyka, uważam w tej jednostce za całkowicie zbędne. Jego rolę przejmuje podklejony brystol.
  Pozdrawiam. ZbiG.
A panikowanie nie zda tutaj egzaminu?Jeśli nie to wówczas podkleję to na brystol i będę się z tym "dłubał". Pozdrawiam Mateusz. PDT_Armataz_01_20
(21-03-2012, 09:54)Mateusz156 link napisał(a):A panikowanie nie zda tutaj egzaminu?...
Panikowanie z reguły egzaminu nie zdaje, nie tylko w modelarstwie. Lepiej przyjmować wszystko na spokojnie, bez paniki.  Tongue  :mrgreen:  :mrgreen:

Klej polimerowy firmy Beston jest lepszy niż butaprenSmile
Zastanawiam się tylko jak ukształtować ten pokład, jak na razie nie mam racjonalnego rozwiązania;/ .
[Obrazek: th_B.jpg]
  Więc patrz:
                        RYSUNEK MONTAŻOWY
  Dokładnie TAK.
                 
Mateusz po co kombinujesz, sklej model jak projektant prikazał. Sam parę lat temu Burzę z 96 roku wogóle nie zastosowałem podposzycia czy piankowania. A trzyma się ładnie do tej pory, nic się nie zapadło ani "krowich żeber" nie ma.
A co do przyklejenia pokładu jak ZbiG napisał patrz na rysunek montażowy co tu więcej potrzeba przecież linia pokładu pokazana.
Ewentualne zdjęcia sklejonego Elco masz tutaj.
Najważniejsze czytaj instrukcje, oglądaj rysunki a jak nierozumiesz przeczytaj ponownie instrukcję i ponownie rysunki.

pozdro.
Mateusz temat podposzycia był wałkowany. Robie porządki w tym dziale i patrz co znalazłem:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=4936.0
Miłej lektury
Mam pytanie czy to poszycie kleić bezpośrednio do wręg , czy dawać takie kątowniki z brystolu?
To zależy jak przewiduje projekt.
  Masz wyjątkowo prosty modelik do zrobienia. Instrukcja i rysunki montażowe wyjaśniają wszystko, i wystarczy się do nich stosować, aby cel, jakim jest gotowy modelik bez wielkich perypetii osiągnąć.
  Pozdrawiam. ZbiG.