PaperModels.pl

Pełna wersja: Nowy sposób na wydawanie modeli kartonowych?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
to mój pierwszy post. Mam na imię Tomek. Poczynania modelarzy kartonowych obserwuję
na różnych forach od lat . Niedawno postanowiłem powrócić do starego hobby z dzieciństwa.
I tym co teraz tworzę oczywiście wkrótce się pochwalę Smile .
Niemniej  od razu zaświtał mi do głowy pomysł na nowy sposób  wydawania modeli kartonowych.
Chodzi o to  czy nie można by  zamiast farby drukarskiej wydawać kartki z  "przestrzennymi częściami",
tak by była wypukła faktura, śruby deski itd. Czyli model kartonowy ( wycinanka )  wyglądalby tak jak dziś, tyle ze części do wycinania  miały by rzeczywistą fakturę  , czyli to co dziś narysowane ,było by "przestrzenne" .Takie poszycie o wiele lepiej  by sie prezentowało i na pewno taki model byłby bliższy ideałowi.
Pomysł może sie wydawać absurdalny ale poczyniłem już pewne "eksperymenty".  Wyszły one bardzo pomyślnie.
I nawet technologia ewentualnego wydawania takich modeli w przyszłości była by dość tania( spekulacje)Wink Smile.
Co o tym sądzicie?Bardzo jestem ciekaw waszych opinii Smile


A jak takie elementy formować, jeśli na dzień dobry posiadałyby one fakturę? Rozumiem, że w przypadku płaskich obiektów, jak ściany budynków to może dać jakiś rezultat, ale na przyklad pokrycie skrzydła czy kadłuba samolotu chyba nie za bardzo...
Pokaż może jakieś zdjęcia pokazujące Twoją koncepcję, bo sam opis mnie nie przekonuje na razie.
Mam podobne wątpliwości jak messer. Poza tym bardzo mnie ciekawi ta "tania technologia". Chciałbym zobaczyć jakieś zdjęcia.
Witam  Kolegów,
gry właśnie idzie o formowanie    nie ma  żadnych problemów, bo ta substancja
niejako naniesiona na papier przypomina tenże w formowaniu, jest elastyczna.
Budowa modelu  z punktu widzenia modelarza nie różniła by się  dokładnie niczym od budowy modelu tradycyjnego kartonowego .
Wada technologii to brak "brudzingu", śladów eksploatacji  , ale także  kamuflarzu .
Elementy mogą być różnokolorowe , jednak pojedyncza część poszycia wycinanki nie może zawierać więcej niż 1 koloru.
Co do zdjęcia, to postaram się coś pokazać  wkrótce w relacji z budowy modelu. Jestem w trakcie  próby
wykonania takiej wycinanki "prototypowej" bardzo prostego modelu ( taczki , betoniarka), żeby wlaśnie
zobrazować to lepiej . Smile
PozdrawiamSmile
ale to już było Smile
laaaaaaaata temu, czołg Crusader w 1:48 był "przestrzenny" - miał wytłoczone nity, jakieś inne rzeczy... wydawnictwa nie pamiętam, a nie chce mi się szukać w szafie ...
bliżej czasowo to GPM wydał jakieś niemieckie pancury z zimmeritem 3D ( czy jak się to pisze ...)