PaperModels.pl

Pełna wersja: Zamiennik dla budaprenu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Proszę,polećcie mi jakiś zamiennik dla budaprenu,ten którym obecnie kleje wcale nie chce łapać,spoiny puszczają(jakaś podróba chyba). PDT_Armataz_01_10
Mile widziana podobne właściwości.

p.s-do bcg w ogóle nie mam dostępu  PDT_Armataz_01_16
Podaj adres na pw. to wyślę ci Bcg.
Np. klej polimerowy. Ja kupuję w markecie budowlanym w dużej litrowej butli bo taniej wychodzi. Ostatnio kupiłem takowy i wikolowaty firmy Dragon bardzo dobrze się spisują.
Praktycznie wychowałem się na Hermolu, butapren dopiero niedawno zagościł na moim warsztacie. Najbardziej pasują  mi produkty f-my Pattex tj. BUTAPEN PLUS i UNIVERSAL CLASIC vel MOMENT.
Do BCG dostęp też mam ale skoro Dominik jest chętny Ci pomóc to nie będę się wchrzaniał.
(11-02-2011, 11:21)struna link napisał(a):Np. klej polimerowy. Ja kupuję w markecie budowlanym w dużej litrowej butli bo taniej wychodzi. Ostatnio kupiłem takowy i wikolowaty firmy Dragon bardzo dobrze się spisują.

Polimer mam ale za bardzo się ciągnie,vikol też posiadam,stosuje tylko do mocowania części,to sklejania takich np skrzynek itp się nie nadaje.
Ceva dzięki za info,na pewno kupię ten butapren Tongue
Tak wygląda ta paskuda która mi tyle krwi napsuła [Obrazek: f9db80ecb449bb47m.jpg] czasami nawet po 10 minutach od posmarowania i złączeniu obu elementów spoina puszczała  :-\
Trochę wprawy a zobaczył byś że wikolem też można skleić cały model.
Jeżeli chodzi o polimer to są różne. Ja również wychowałem się właściwie na hermolu.  Później butapren i wikol wszedł do użytku. Obecnie stosuję różne kleje wspomniane przez Wojtka Patexy Butapren Plus, do drewna i S.O.S. od UHU Uniwersal i Extra (mocniejszy) te kleje w tubkach mają bardzo dobrą końcówkę dozującą. A z dużych tub zwykle odlewam sobie klej do mniejszych pojemniczków i rozcieńczam do uzyskania odpowiedniej jego gęstości.
Także uważam iż każdy klej będzie dobry na tyle ile wie się jak się z nim obchodzić. I nic tak nie da jak próby. Nawet "ten sam" klej od dwóch różnych producentów będą się różniły pod względem właściwości.
(12-02-2011, 01:29)struna link napisał(a):te kleje w tubkach mają bardzo dobrą końcówkę dozującą.
I to jest jedna z podstawowych cech tego kleju za jaką go polubiłem Cool .
Dostawałem szału jak miałem patyczkiem gmerać w otworze zwykłej tubki, a po umoczeniu patyczka zanim posmarowałem klejony element klej na patyczku był już suchy[Obrazek: mad0214.gif] .
Pattex może tani nie jest ale wygoda posługiwania się nim te niedogodności wynagradza.
Wiem, że temat kleju to temat rzeka :-) ale predi888 przy okazji eksperymentów polecam spróbować pobawić się z klejem CR czyli tzw. introligatorskim. Tubka kleju to wydatek około 2 zł. Jak dla mnie bardzo fajny klej, daje twardą, przeźroczystą spoinę - od pewnego czasu używam w większości jego właśnie. Egzemplarz, który ja kupuję (do nabycia w większości sklepów papierniczych) nosi nazwę Magic i wygląda tak:
[Obrazek: a3b6c4cdd78e97eem.jpg]
mi się dobrze klei klejem szewskim taki w czarno-żółtej tubce z szewcem narysowanymBig Grin obecnie mam polimerowy z dragona i też spoko jest.