PaperModels.pl

Pełna wersja: [R] P-40E Kartonowy Arsenał (skrót z budowy i prośba)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dobry wieczór  Smile

Od dłuższego czasu kleję model z tytułu wątku. Zamierzałem zamieścić samą galerię, ale że wystąpiły małe problemy, zdecydowałem nie wpisywać tylko prośby, ale przedstawić przy okazji skrótową nibyrelację z powstawania modelu.
Na początek zdjęcia podsumowujące prace nad P-40
Kabina o klejenie kadłuba:
[Obrazek: th_DSCF1409Large.jpg] [Obrazek: th_DSCF1407.jpg] [Obrazek: th_DSCF1402.jpg] [Obrazek: th_DSCF1396.jpg] [Obrazek: th_DSCF1393.jpg] [Obrazek: th_DSCF1389Large.jpg] [Obrazek: th_DSCF1379.jpg] [Obrazek: th_DSCF1378.jpg] [Obrazek: th_DSCF1377.jpg] [Obrazek: th_DSCF1310.jpg]

Skrzydła:
[Obrazek: th_DSCF1438.jpg] [Obrazek: th_DSCF1436.jpg] [Obrazek: th_DSCF1435.jpg] [Obrazek: th_DSCF1433.jpg]

Oklejona kabina i trochę detali:
[Obrazek: th_DSCF2307.jpg] [Obrazek: th_DSCF2304.jpg] [Obrazek: th_DSCF2301.jpg] [Obrazek: th_DSCF2294.jpg] [Obrazek: th_DSCF2288.jpg] [Obrazek: th_DSCF2286.jpg] [Obrazek: th_DSCF2284.jpg]

I stan na dziś (no prawie):
[Obrazek: th_DSCF2388.jpg] [Obrazek: th_DSCF2386.jpg] [Obrazek: th_DSCF2385.jpg] [Obrazek: th_DSCF2384.jpg] [Obrazek: th_DSCF2382.jpg] [Obrazek: th_DSCF2381.jpg] [Obrazek: th_DSCF2380.jpg] [Obrazek: th_DSCF2376.jpg] [Obrazek: th_DSCF2375.jpg]

Model klei się bardzo dobrze, wszystko pasuje, trochę się męczyłem z garbem na spodzie, przy wylocie chłodnicy.

Obecnie sklejam kołpak i łopaty śmigła, i tu zdarzył się wypadek, czyli zgubiłem pierwszą od przodu (czyli czubek) część kołpaka. Nie wiem co z nią zrobiłem, prawdopodobnie wyrzuciłem ze ścinkami......
Stąd proszę kogoś posiadającego wycinankę o skan w oryginalnej wielkości (taki gotowy do wydruku) z tą częścią (wg instrukcji nosi ona oznaczenie 48 f )
Dzięki.
Choć ci nie pomogę w twojej prośbie,ale jedno zdanie muszę napisać,bo jestem pod dużym wrażeniem z obejrzenia zdjęć z twojej minirelacji.
Widzę że po pięknym modelu Vincenta,zapowiada się kolejne cudo do podziwiania.
Na razie gratuluje i czekam na galerie.

Pozdrawiam.
Sprawdź PW.
Ufff...
Dzięki zmasowanej akcji pomocowej udało się skończyć kołpak  ;D
Dostawszy skan od Piotrka po wydruku okazało się (jak się spodziewałem) że kolory nijak nie wychodzą dobrze. Dlatego odrysowałem część na rozebranej bombie (inny kolor, ale myślę, że ujdzie) i już w sumie jakoś to wygląda.

[Obrazek: th_DSCF2395.jpg] [Obrazek: th_DSCF2394.jpg]

I całość z założonymi na sucho niektórymi elementami:
[Obrazek: th_DSCF2398.jpg] [Obrazek: th_DSCF2397.jpg]

Piotrek i Tuco dzięki za pomoc  :milbravo:

Pozdrawiam
Profeska O.o
No Panda zaszalałeś :-) Cieszę się, że go skleiłeś Smile
Dzień dobry,
Model właściwie już ukończony, wczoraj przeszedł pierwszy etap lakierowania lakierem błyszczącym Duplicolor.
Dziś mam zamiar jeszcze polakierować matem i koniec.

[Obrazek: th_DSCF2409.jpg] [Obrazek: th_DSCF2408.jpg] [Obrazek: th_DSCF2406.jpg] [Obrazek: th_DSCF2405.jpg] [Obrazek: th_DSCF2403.jpg] [Obrazek: th_DSCF2402.jpg] [Obrazek: th_DSCF2401.jpg] [Obrazek: th_DSCF2400.jpg]

Pozdrawiam
Czym zrobiłeś ten kolorowy witraż ? Wink
Za witraż robi maskol. Nałożyłem w celu ochrony ,,oszklenia" przed lakierem...
P-40 skończony. Po lakierowaniu matem trochę wyszły białe paproszki, szczególnie się uwidoczniły na zdjęciach  Wink

Widoki ogólne:
[Obrazek: th_2.jpg] [Obrazek: th_1.jpg]  [Obrazek: th_8.jpg] [Obrazek: th_6.jpg] [Obrazek: th_5.jpg] [Obrazek: th_4.jpg]

Reszta w galerii

Pozdrawiam