PaperModels.pl

Pełna wersja: Jak usunąć lakier akrylowy z osłony kabiny?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No siema wszystkim.
Problem jak w temacie. Prysnąłem Raidena akrylem (dupli cośtam) wcześniej zabezpieczyłem szybki (te w segmencie za kabiną) kawałkiem kartonu. jednak w trakcie lakierowania zadziwiający pęd powietrza wytworzony przez lecący lakier doprowadził do odpadnięcia zasłon z szybek no i się szybki tez polakierowały. Wygląda to wiadomo jak. Czy można to usunąć jakoś?? Szukałem na forum ale jakoś nie znalazłem, choć pamiętam, że chyba o tym coś było.
POMOCY!!!
O toto. Wiedziałem, że gdzieś to było. Dzięki.
No to będziem skrobać olfą i obaczym co to wyjdzie.
Jeżeli mogę, to na denaturacie jest coś podobnego:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic...ol&start=0

Przeczytaj post Grzegorza75
O to też dobre tylko że może być drogawe (za 40 pln to se model kupię Big GrinBig Grin;D) A ten płyn hamulcowy działa tak samo?
Owszem, może byc drogie, ale całej buteleczki nie zużyjesz na jedną kabinkę - warto mieć takie coś na przyszłe wpadki  PDT_Armataz_01_22

Poza tym może przejrzy to kiedyś ktoś bogaty, a warto, żeby było jak najwięcej pomysłów w takich postach z pytaniami.
Właśnie mnie Kroolo oświecił, że ten lakier dupli-color to nie jest akryl (ale ja się na tym nie znam hehe PDT_Armataz_01_04).
Zatem niech te porady zostaną, a ja na mój problem inną radę znajdę.
Tak czy siak dzięki wszystkim.
Spróbuj moczenia, nawilżania tego miejsca wszelkimi możliwymi rozpuszczalnikami  ( woda, nitro, oleje, benzyny, kwasy, detergenty...) za pomocą wacika czy też fragmentu papierowego ręcznika nasączonego w preparacie.
Wcześniej tylko sprawdź czy dana substancja nie rozpuści kabinki czy innych detali.
Trochę to czasu zajmie ale może znajdziesz cudowny lek.
Nitro odpada, rozpuści kabinę, co do benzyny nie wiemSmile
(15-02-2011, 01:19)Panda link napisał(a):Wygląda to wiadomo jak.

Czyli jak, że tak się zapytam? Zmatowiały? Zrobiły się chropowate?
Zrobiły się matowe leciutko chropowate.

Jednakowoż niejaki Zenok K. polecił mi zastosowanie na takie zabrudzenia wynikające z użycia lakieru syntetycznego (czyli tego Dupli Color, jeśli dobrze to ogarnąłem) za pomocą terpentyny.
Kabinki matowieją po zastosowaniu lakierów matowych - to całkiem normalne. Pozbycie się tego efektu nie stanowi żadnego problemu. Kup w sklepie modelarskim lakier błyszczący (np pactry albo revella) i polakieruj samo "oszklenie" pędzelkiem. Znów zrobi się przezroczyste. Sprawdzone w praktyce, robię tak w każdym modelu, który jest potraktowany na koniec lakierem matowym.