PaperModels.pl

Pełna wersja: [galeria] Macchi MC 202 1:50 KEL
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Model trochę wcześniej skończony ale dopiero teraz mogłem go obfotografować Smile.
W przerwie świątecznej chciałem skleić coś prostego. Miałem problemy z wpasowaniem kadłuba w centropłat. Musiałem jeszcze głębiej ponacinać oprofilowanie, które zawiera się w centropłacie... z resztą na zdjęciach widać o co mi chodzi. Szału nie ma moim zdaniem, ale kamuflaż nie pozwala oczom skupić się na bryle modelu. Tak to wygląda:
[Obrazek: th_ma1.jpg][Obrazek: th_ma2.jpg][Obrazek: th_ma5.jpg][Obrazek: th_ma6.jpg]
[Obrazek: th_ma7.jpg][Obrazek: th_ma8.jpg][Obrazek: th_ma9.jpg][Obrazek: th_ma11.jpg]
[Obrazek: th_ma4.jpg]

pozdrawiam
Zacnie wygląda. Choć nie wszystko jest idealne:-) Coś tam się zadziało na lewym skrzydle, kabina zdaje się być za duża, po zamknięciu odnosi się wrażenie, że wejdzie na antenę (może to też być moje złudzenie). Działaj dalej bo jest dobrze:-)
Mi się podoba  :milbravo:
Problemy, o których wspominałeś jakoś znacząco nie rzutują na ogólny odbiór modelu choć pewnie jak zauważyłeś jest w tym jakaś zasługa kamuflażu Wink
Nie wiem czy mi wypada wypowiadać się o waloryzacji, bo sam go nigdy czegoś podobnego nie robiłem, choć pare fajnych brudzonych samolotów widziałem. Brawa za odwagę w próbowaniu robienia odprysków, szkoda, że w eksperymentach nie poszedłeś dalej, w końcu to zawsze jakieś nowe doświadczenie, nawet jeżeli rezultat niekoniecznie wychodzi jak zamierzony. Następnym razem na pewno będzie lepiej.
Jeszcze raz PDT_Armataz_01_34
Jeden z pierwszych moich modeli w skali 1:50 jaki opracowałem... ma już ponad 10 lat! Pierwsze pięćdziesiątki były bardziej "radosne" niż twórcze i bardziej przypominały stare Małe Modelarze. Od czegoś trzeba było zacząć.
Dziś płaty konstruuję jako oddzielne elementy by bardziej przypominały modele plastikowe i łatwiej dały się kleić. Kamuflaż też był dopiero pełnym eksperymentem. Pracowałem wówczas na CorelDraw 5 i dopiero poznawałem ten program po przejściu z 3.0, które miałem przez parę lat.