PaperModels.pl

Pełna wersja: Lockheed XVF-1 MODELIK 33/08
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W końcu udało mi się skończyć w tym roku jakiś model. :grin: Jak widać nie tylko mielę ozorem, jak niektórzy, ale również sklejam.

Padło na amerykańskiego dziwoląga co na dupie parkuje :mrgreen: . Model Lockheeda XFV-1 został opracowany przez BERP-a i HAV-a. Pozdrawiam i przepraszam że nie skleiłem go dostatecznie dobrze.

Co mogę napisać o budowie tego modelu, ano tylko to że składał się jak klocki lego, trudne klocki lego. Kilka rzeczy jednak umknęło projektantom. Pierwsza to brak oddzielnych lotek ( stery oddzielne są), za duże poszycie wewnętrzne owiewki kabiny, za krótka przednia krawędź obramowania limuzyny kabiny i źle zaznaczone pola przyklejenia łopat śmigieł. Szkielet jest bardzo rozbudowany i obejmuje praktycznie cały model łącznie z pylonami na skrzydłach i na statecznikach. Fantastyczna rzeczą są szablony do kształtowania łopat śmigieł. Rzecz w swej prostocie wprost genialna.

Zapraszam do galerii.
[Obrazek: 70def8fb9478b2a1m.jpg] [Obrazek: 4f7ade91ed0a34f1m.jpg] [Obrazek: dbddb544f5d9776dm.jpg] [Obrazek: 0a738ea34dd8eb6em.jpg] [Obrazek: 1ba6b336da15f896m.jpg]
[Obrazek: e54af5d96ae6afeem.jpg] [Obrazek: 08ab35d966bd8fe1m.jpg] [Obrazek: 6f8fec1567dc4146m.jpg] [Obrazek: 46088ce62cac5bf9m.jpg] [Obrazek: ba9c13550a6f0f1am.jpg]
[Obrazek: 7286c404be59a6d1m.jpg] [Obrazek: f5903ca42c069184m.jpg] [Obrazek: 9bcae71b951e9a68m.jpg] [Obrazek: a391129ec617b4fem.jpg] [Obrazek: 12772d002c314913m.jpg]
[Obrazek: bc8dbcde6d931180m.jpg] [Obrazek: 8560b1a196e645d6m.jpg] [Obrazek: 401d12962564a807m.jpg] [Obrazek: 6569b25beb3ba32am.jpg] [Obrazek: 834f86559004b501m.jpg]
[Obrazek: 6c3e941733f41779m.jpg] [Obrazek: a2aee7512ade36dcm.jpg] [Obrazek: 1fd0f52f66e2eeccm.jpg] [Obrazek: 5c5577551dea96dem.jpg] [Obrazek: 15ae7fb27697a6b4m.jpg]
[Obrazek: ec4fc9fbd472729bm.jpg] [Obrazek: 4d5c8bb3a6040218m.jpg] [Obrazek: 4cc12a5097ba7251m.jpg]
Witam,

Zaiste to wielki dziwoląg (jak dla mnie) ale sklejony pierwszorzędnie. Wielkie gratulacje.
Jak tak można kleić..... bez relacji :mrgreen:.
Świetny model, co najmniej dziwnego samolotu/?/ :milbravo: :milbravo:
Świetny model Ceva  :milbravo:

Przy tak rewelacyjnie-precyzyjnym sklejaniu jedynym mankamentem tego modelu są ........ czarne linie obrysowe  Confusedhock:
(02-03-2011, 03:29)ManyCalavera link napisał(a): [ -> ]jedynym mankamentem tego modelu są ........ czarne linie obrysowe  Confusedhock:

A gdzież ty tam widzisz czarne linie obrysu??

Poza tym ceva, ja nie wiem jak ty to robisz, że tak czysto jest?!
Jak zwykle świetnie, szkoda że nie było relacji.
Co następne?

(02-03-2011, 03:01)ceva link napisał(a): [ -> ].....Jak widać nie tylko mielę ozorem, jak niektórzy, ale również sklejam.

Oj widać, widać ........

(02-03-2011, 03:01)ceva link napisał(a): [ -> ]......Model Lockheeda XFV-1 został opracowany przez BERP-a i HAV-a. Pozdrawiam i przepraszam że nie skleiłem go dostatecznie dobrze. .......
Zaiste jest za co przepraszać. Nie jeden chciał by tak źle sklejać modele jak ty ceva :milbravo: . Czyżby przejaw niczym nieuzasadnionej skromności?



(02-03-2011, 03:47)Mazielony link napisał(a): [ -> ][quote author=ManyCalavera link=topic=8159.msg94759#msg94759 date=1299072598]

jedynym mankamentem tego modelu są ........ czarne linie obrysowe  Confusedhock:

A gdzież ty tam widzisz czarne linie obrysu??
[/quote]

Głównie chodzi mi o listki na dziobie i na końcówkach skrzydeł - chyba nie powiesz mi, że model został wydrukowany na czarnym papierze lub Ceva używa czarnego do retuszu  :lol:.

Jeśli nadal nie wiesz o co chodzi to zobacz arkusze An-2 Orlika, krawędź elementu wyznacza linię cięcia, bez żadnej czarnej obwódki.
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=7879.0
(02-03-2011, 04:54)ManyCalavera link napisał(a): [ -> ]krawędź elementu wyznacza linię cięcia, bez żadnej czarnej obwódki.
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=7879.0

a gdyby tylko wycinać po wewnętrznej, czy nie wyjdzie na to samo? Oczywiście jeśli linie będą możliwie najcieńsze z najcieńszych.

Ps. Proszę zwrócić uwagę na fakt że postawiłem na końcu zdania znak zapytania.
(02-03-2011, 05:08)Taron78 link napisał(a): [ -> ][quote author=ManyCalavera link=topic=8159.msg94771#msg94771 date=1299077682]
krawędź elementu wyznacza linię cięcia, bez żadnej czarnej obwódki.
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=7879.0

a gdyby tylko wycinać po wewnętrznej, czy nie wyjdzie na to samo? Oczywiście jeśli linie będą możliwie najcieńsze z najcieńszych.

Ps. Proszę zwrócić uwagę na fakt że postawiłem na końcu zdania znak zapytania.
[/quote]

Jeśli patrzeć na element dziobu to przy jednym elemencie zwiększamy średnicę, a przy drugim zmniejszamy (minimalnie, ale jednak), a w przypadku wspomnianego An-2 nie trzeba się zastanawiać czy ciąć po wewnętrznej czy po zewnętrznej .
Panowie, Panowie, Panowie,

nie wiem co w tym dziwnego że na białej części są kontury czarne, dziwiłoby mnie gdyby w tym przyadku nie zastosowano konturu. Tyle w sprawie


Ceva gratuluje kolejnego świetnego modelu, temat ciekawy, tylko czemu nie zaspokoiłeś nas prowadzeniem relacji??? ;D Wink
(02-03-2011, 05:35)ReVan_1991 link napisał(a): [ -> ]Panowie, Panowie, Panowie,

nie wiem co w tym dziwnego że na białej części są kontury czarne, dziwiłoby mnie gdyby w tym przyadku nie zastosowano konturu. Tyle w sprawie

Można by dla tego elementu zastosować inne tło np. szare.

Oczywiście nie chciałem tutaj wywoływać burzy, po prostu tak sobie pomyślałem, jak by wyglądałby te elementy w wykonaniu Cevy bez konturów :mrgreen:

Postaram się następnym razem napisać tylko "ochy i achy", bez przemyśleń :twisted: 
Pięknie wyszedł Wojtku Wink Naprawdę kawał solidnej roboty, miło zobaczyć go wreszcie w kolorze Smile
Dzięki za zwrócenie uwagi na błędy, widocznie coś nam jednak umknęło mimo sprawdzenia całości parę razy Smile. A oddzielnych lotek brak, gdyż nie było ich w oryginale (a przynajmniej tak wynikało z dostępnych monografii i materiałów).
Miałem nic nie pisać. Bo co tu pisać ? Przyzwyczaiłeś Nas juz to tego swojego Matrixu. W żadnym zakrzywieniu czasu nie dałbym rady tego tak  zrobić. GITARKA                                                                                                                                                                                                                 
Gites majones - jak mówili starożytni Meksykanie Smile
Cześć

Wojtek zastanawiałem się gdzie przepadłeś, martwiłem się ;-) no, ale tak to mi się podoba jak znikasz ;-).

Osobiście moje gratulacje za to jak udało Ci się skleić moim zdaniem (wiem, wiem nieobiektywnie ;-) ) sympatycznego pokraka. Ten, kto nie kleił nigdy nic, co jest „srebrne” ten nie wie jak trudno retuszować i utrzymać czystość u Ciebie jak zwykle wykonanie i czystość kosmiczna! Napisze to, co zawsze Smile zazdroszczę, umiejętności, jakość i szybkość.
Dla mnie zaszczyt, że jednak zdecydowałeś się pociąć ten model i nie zmusił cię do wywalenia go.

Teraz potknięcia Sad  Sad …jestem zły na siebie Sad

„Lotki”- nie doszukaliśmy się nigdzie, że były oddzielane ;-)

Łopaty śmigieł – po prezentacji surówki Laszlik zwrócił mi uwagę, że przykleiłem odwrotnie łopaty, byłem pewien, że pozamieniałem ich kolejność sklejania, kształtowania i szablony (lewa, prawa strona). O obrysach wtedy nie pomyślałem, muszę to zaraz na spokojnie przemyśleć.

Ramka kabiny- podczas klejenia nie było żadnych problemu wszystko pasowało, ale nie wykorzystywałem owiewki tłoczonej tylko szablon z wycinanki(cienka folia), więc może tu coś jest nie tak. Szkoda, że nie przedłużyłeś jej na końcu gdzie łączy się z poziomą ramką.
Mam nauczkę przy następnym projekcie podczas klejenia testowego wykonam owiewkę jako tłoczoną i dopiero sprawdzę ramki.

Za potknięcia, niedogodności przepraszamy, postaramy się w przyszłości jeszcze bardziej weryfikować wszystko na etapie klejenia testowego.
 
Pozdro na maxa
No tak...
Rewelacja!



Dlaczego bez relacji?
Już wszystkie ochy achy były teraz czas na zadawanie pytań PDT_Armataz_01_36
Możesz powiedzieć krok po kroku jak sklejasz te listkowane części?
Coś niesamowitego, pogratulować i zazdrościć poziomu wykonania mogę :milbravo:
Wygląda nieco jak takie drzewko... lub prawie choinka ( sama maszyna oczywiście ) Wink  :razz:  :mrgreen:

A tak na poważnie... no wiadomo - szacunek Smile
Dzięki za miłe słowa i pochwały nie do końca uzasadnione ( i nie jest to kwestia skromności tylko faktu że ja widzę znacznie więcej niedoskonałości modelu niż Wy na zdjęciach ).

Model był sklejony z egzemplarza "autorskiego" który otrzymałem od BERP-a za co mu jeszcze raz dziękuję.
Owiewkę tłoczyłem sam i zostały mi jeszcze trzy komplety ( niestety gorszej jakości niż ta co jest w modelu  :? ) więc jakby ktoś... :roll:

Krystian, bez relacji? Chmm, a nie wiesz przypadkiem kto po kryjomu skleja Herkulesa :roll: :evil:  

(02-03-2011, 04:52)Paolo vanKossi link napisał(a): [ -> ][quote author=ceva link=topic=8159.msg94752#msg94752 date=1299070874]
.....Jak widać nie tylko mielę ozorem, jak niektórzy, ale również sklejam.

Oj widać, widać ........[/quote]
:roll: :razz: :mrgreen:

(02-03-2011, 06:03)ManyCalavera link napisał(a): [ -> ]Oczywiście nie chciałem tutaj wywoływać burzy, po prostu tak sobie pomyślałem, jak by wyglądałby te elementy w wykonaniu Cevy bez konturów :mrgreen:

Postaram się następnym razem napisać tylko "ochy i achy", bez przemyśleń :twisted:  
Jaka burza? Wymiana poglądów jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a same "achy i ochy" to[Obrazek: 2gwizd.gif]

:mrgreen:

(02-03-2011, 06:16)HAV link napisał(a): [ -> ]oddzielnych lotek brak, gdyż nie było ich w oryginale (a przynajmniej tak wynikało z dostępnych monografii i materiałów).
Na zdrowy rozum to trochę dziwne, bo poza sposobem startu i lądowania to prawie normalny samolot. Może to nie ma znaczenia w dyskusji na temat lotek, ale po co w takim razie napisy eksploatacyjne umieszczone w takim miejscu jakby lotki tam miały być?

BERP, nie sądzę że tłoczona owiewka miała wpływ na pasowanie ramki kabiny która została wykonana z kopyta powstałego na bazie szablonów z wycinanki.
Nie mniej szacunek dla Was projektantów za "sklejalność" i podejście do tematu.

Air_22, części z listków sklejam BCG ( podstawa ). Po wycięciu krawędzie sklejane i spód elementu gruntuję BCG. Jak wyschnie staram się nadać listkom docelowy kształt. Potem sklejam część po obwodzie i zaczynam sklejać ze sobą listki. Po wewnętrznej strony połączenia listków wygładzam rączką Olfy lub końcówka pędzla. Po sklejeniu element wałkuję wewnątrz wcześniej wymienionymi "narzędziami" na podkładce z tektury. Po uzyskaniu odpowiedniego kształtu pozostaje wyczyścić element z resztek BCG.
Gotowe. :grin:

(03-03-2011, 06:55)Tomasz K link napisał(a): [ -> ]Wygląda nieco jak takie drzewko... lub prawie choinka ( sama maszyna oczywiście ) Wink  :razz:  :mrgreen:
I dość dobrze wygląda na regale Cool
Zrób zdjęcie tego regału [Obrazek: oklaski.gif]
(04-03-2011, 10:45)ceva link napisał(a): [ -> ][quote author=HAV link=topic=8159.msg94781#msg94781 date=1299082603]
oddzielnych lotek brak, gdyż nie było ich w oryginale (a przynajmniej tak wynikało z dostępnych monografii i materiałów).
Na zdrowy rozum to trochę dziwne, bo poza sposobem startu i lądowania to prawie normalny samolot. Może to nie ma znaczenia w dyskusji na temat lotek, ale po co w takim razie napisy eksploatacyjne umieszczone w takim miejscu jakby lotki tam miały być?
[/quote]
Nie pamiętam już, czy w monografii pisali coś konkretnego na ten temat... wygrzebałem za to zdjęcie ze zdemontowanymi skrzydłami z czeluści dysku Wink
Myślę, że dość cienki przekrój skrzydła u krawędzi skrzydła może tłumaczyć skąd napisy NO STEP

[Obrazek: th_1051278F.jpg]
O dopiero teraz zauważyłem:
Cytat:Krystian, bez relacji? Chmm, a nie wiesz przypadkiem kto po kryjomu skleja Herkulesa :roll: :evil:
Przepraszam bardzo, po jakiemu kryjomu :mrgreen: :razz: :wink:?? 
To mnie kolega ubiegł i to skrycie  :mrgreen: bo to cudo na razie przegrało u mnie z pełzaczem  PDT_Armataz_01_28
I na dodatek niebotycznie wysoko zawiesił poprzeczkę !!!  :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
GRATULACJE  :milbravo: :milbravo: :milbravo:

PS. Nie została Ci gdzieś zapasowa wytłoczka kabiny !?? PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 Chętnie ją przygarnę !
Stron: 1 2