PaperModels.pl

Pełna wersja: Tektura
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie! Otóż po dzisiejszej wycieczce do hurtowni papierniczej mam dylemat dotyczący tekturki , którą lepiej kupić piwną czy tą zwykłą szarą i czym one się
różnią tak w ogóle ? PDT_Armataz_01_03
Kup obie. Piwna ma mniejsza gęstość i łatwiej ciąć i obrabiać np. nożykiem i papierem ściernym. Ta szara z kolei jest wytrzymalsza i o większej gęstości ale przez więcej zanieczyszczeń szybciej tępi ostrze i jest trudniejsza w obróbce. Obie mają zastosowanie... Chociaż ostatnio staram się jak mogę korzystać tylko z tej piwnej.
Właśnie przymierzam się do samolotu więc szlifowania na bank będzie sporoSmile
Obydwie się przydadzą chociaż ja wole tą białą (czyli chyba piwną). Szara jest dobra jak musisz wyciąć jakieś delikatne elementy na 1mm (np kratownica w samolocie). Do wręg itd proponuje piwną, nie ma sensu się siłować z szarą bo prawdopodobnie namęczysz się bardziej a efekt będzie gorszyTongue
Z mojego doświadczenia wynika też, że szara może się rozwarstwiać co jest niezwykle uciążliwe a czasem nawet irytujące. Warto samemu przed kupnem na krawędzi paluchem sprawdzić.
Dlatego też bym polecił piwną.
Faktycznie szara tektura się rozwarstwia i to całkiem nieźle  >Sad Co prawda można temu zapobiec przez potraktowanie tektury jakimś super glutem lub inną kropelką, ale to dodatkowa zabawa i czas.