PaperModels.pl

Pełna wersja: SKĄD WZIĄĆ DRUT?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No właśnie!
Od czasu do czasu na forach pojawiają się tego typu pytania, głównie od początkującej młodzieży ale ( niestety :roll: ) nie tylko...
Jako że forum nasze jest przyjazne :-)  to nie będę tym razem wyszydzał ludzkiej nieporadności w tym temacie, tylko spróbuję Wam pomóc w miarę prosto ten problem przeskoczyć.
Pytań typu "gdzie kupić..." najlepiej na forum nie zadawać bo to tylko niedobrze o piszącym świadczy :ble:
Ale do rzeczy:
Każdemu z nas zdarzyła się w życiu spalona ładowarka, urwane słuchawki lub zepsute radio prawda? i to są właśnie najlepsze miejsca do pozyskiwania drutów. Niemożliwe? to proszę:
Urwany kabel od ładowarki:
[Obrazek: d29f37c3b2f52e29m.jpg]
Flaki ze starego komputera:
[Obrazek: 73f72df623463febm.jpg]
Ścinki kabla antenowego, lub innego w stalowym oplocie = 2 druty w 1:
[Obrazek: 2a1a84ebb20d65dam.jpg]
Wszelkiego rodzaju transformatorki i inne zwoje ze starego radia:
[Obrazek: c1c836792805d477m.jpg]
Jak nie mamy pod ręką radia to np. silniczek od starego napędu CD-ROM też drut zawiera:
[Obrazek: f2fd4e4c51769421m.jpg]
Czasem warto się zakręcić w pobliżu stacji transformatorowych ( oczywiście z dużym zapasem zdrowego rozsądku pod czapką Wink ) albo przy słupach telekomunikacyjnych,  z reguły leżą tam całkiem przydatne drutki :
[Obrazek: 6a651c081a7b89b6m.jpg]
A jak już skończą nam się pomysły to można poszukać u starego w garażu drutu cynowego do lutowania, też występuje w kilku przydatnych średnicach:
[Obrazek: 713d6e05ff0d2f53m.jpg]
Albo pobiegać po serwisach RTV-AGD za starymi transformatorami, czasem uda się nawet całą szpulę wytargać za parę zeta albo piwo :wink:
[Obrazek: 772a85056c590349m.jpg]
A jak ktoś jest nadal na tyle uparty że zamiast ruszyć głową chce koniecznie sobie kupić to może bez problemu np tu:
http://www.eurodrut.com.pl

Pozdrawiam
Jarek





Ja zaopatrywałem się tutaj -http://allegro.pl/zestaw-drucikow-o-male...53462.html
Wiem, że strasznie drogo jak na kilka drucików, ale jestem leń i mam kilka średnic podanych na tacy - a przy samolotach starczy mi na bardzo długi czas.

Polecam również odwiedzenie kwiaciarni, gdzie mają takie oto druciki.
[Obrazek: cd23979c611fe019cb2eed14e6164813_166.jpg?rev=1]
Opakowanie 1kg kosztuje w okolicach 8zł, także na pewno te kilka sztuk da się wysępić  ;D .
Średnice od 0,5mm do 1,6mm (dł. 40cm)
Z doświadczenia wiem iż w skali 1:200 w większości okrętów do relingów stosuje się drut 0.2 i 0.3 mm. kupuję zazwyczaj na stronie internetowej duduś gdzie drut średnicy 0.3 mm i długości 10mb kosztuje 5 zł a drut 0.2 mm kosztuje 1 zł za metr no ale jest to drut mosiężny który bardzo ładnie się układa i lutuje.
Kiedyś w ''Praktikerze'' za 8zl kupiłem około 200 metrów drutu wystarczy mi go chyba do śmierci. Smile
można i tu
[Obrazek: top.jpeg]

margotplus.pl
(13-03-2011, 03:58)Jaroslav link napisał(a): [ -> ]...Flaki ze starego komputera...
Hej.
To jak już jesteśmy przy flakach - najcieńszy drut z jakim się spotkałem jest w głowicach zapisujących od napędu dyskietek.
Dyskietki wychodzą z użycie zastępowane przez pendrive'y więc to może być ostatni a szansa na zrobienie zapasów.

Pozdrowionka
ZzB
Można też drut "wydobyć" z kabla LAN lub telefonicznego.