PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] P-39 D1 Airacobra KW Cartoon Model
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przedstawiam Wam galerię wczoraj ukończonego projektu.

Model przedstawia samolot należący do 8th FPG USAAC (8 grupa myśliwska US Army Air Corps) na którym latał as amerykańskiego lotnictwa, porucznik George Welch, w czasie stacjonowania 36 FS (36 dywizjon) na Nowej Gwinei.

[Obrazek: th_096.jpg] [Obrazek: th_097.jpg] [Obrazek: th_098.jpg] [Obrazek: th_099.jpg]
[Obrazek: th_100.jpg] [Obrazek: th_101.jpg] [Obrazek: th_102.jpg] [Obrazek: th_103.jpg]
[Obrazek: th_104.jpg] [Obrazek: th_105.jpg] [Obrazek: th_106.jpg] [Obrazek: th_107.jpg]

I jeszcze kilka zdjęć ze szczegółami

[Obrazek: th_108.jpg] [Obrazek: th_109.jpg] [Obrazek: th_110.jpg] [Obrazek: th_111.jpg] [Obrazek: th_112.jpg]
[Obrazek: th_113.jpg] [Obrazek: th_114.jpg] [Obrazek: th_115.jpg] [Obrazek: th_116.jpg] [Obrazek: th_117.jpg]
[Obrazek: th_118.jpg] [Obrazek: th_119.jpg] [Obrazek: th_120.jpg] [Obrazek: th_121.jpg] [Obrazek: th_122.jpg]
[Obrazek: th_123.jpg] [Obrazek: th_124.jpg]

Miłego oglądania.
Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami budowy to zapraszam do obejrzenia relacji.
Gratuluję, jak zwykle świetny model :milbravo:

Szkoda tylko, że się nie udało tego pierwszego segmentu jakoś bardziej zaciemnić...
Tak jak napisałem w Twojej relacji z budowy modelu, jest naprawdę super, szkoda, że wydawca modelu już nie zagląda na forum. Czyżby koniec tak dobrze zapowiadającego się wydawnictwa?
Hej,
Ładna Kobra  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 Nie widzę tego omawianego problemu z pierwszym segmentem, natomiast widzę świetne dopracowanie kształtowania obłych elementów  ;D :milbravo:
Pytanie tylko, czy się nie za bardzo świeci?
Jak zawsze przy Twoich modelach - SZCZĘKA OPADA i podnieść jej nie mogę Smile
Kolejny swietny model. Gratulacje!!!
Gratuluję! Bardzo mi się podoba! Trzeba znaleźć czas i swoją ulepić ;-)

PS: To teraz co idzie na warsztat?
Zajefajny  :milbravo:
Witam,

Przepiękna Airacobra  :milbravo:
Nie może i mnie tu zabraknąć ;D
Gratuluję modelu, jest na czym oko zawiesić.  :milbravo: Starannie i czysto wykonany model. Za kolegami więc, będę Ci wiercił dziurę w brzuchu co by jakiegoś Hala popełnić!
Widzę, że wyrównywanie kolorów w jakimś stopniu pomogło PDT_Armataz_01_34 (nie robiłeś tego samego na kołpaku?).

Nie byłbym sobą gdybm czegoś nie wytknął ;D
Myślę, że Panda jest na dobrym tropie. Wydaje mi się, że musisz się zaprzyjaźnić z lakierem matowym. Mat przykryje ładnie przebłyszczenia po super glue na zbiorniku paliwa. Chociaż nie widziałem nigdzie zdjęć archiwalnych dokładnie tego samolotu, to myślę, że z dużym prawdopodobnieństwem można przyjąć, że farba na maszynie pod wpływem słońca i deszczu na Pacyfiku szybko wyblakła. Sugerując się waloryzacją Kalinowskiego (lekkie otarcia, itd.) maszyna była lekko eksploatowana, więc efekt na poszyciu pewnie się pojawił. Delikatny mat nadał by modelowi jeżeli nie matowe to przynajmniej lekko satynowe wykończenie.
Nie jest za późno na takie operacje. Zamaskuj sobie kabinkę (może nawet wnętrze z powodu otwartych drzwi) i psiknij delikatnie matem w spreju. Cienką warstwę, jeżeli będziesz uważał, że można więcej, możesz zrobić więcej przejść sprejem. Model masz zabezpieczony błyszczącym lakierem, więc nie masz się co martwić o białe wykwity.

Jeszcze raz, jak dla mnie prezentujesz świetne modelarstwo! Tak trzymaj i z niecierpliwością oczekuje kolejnej relacji.
Świetna maszyna, lakier trochę za bardzo się świeci, ale nic to. Jest bardzo dobrze
Dzięki panowie za dobre przyjęcie modelu. Co do błyszczenia się powierzchni całkowicie się zgadzam. Polakierowałem model lakierem matowym i niestety schrzaniłem sprawę.  Bardzo widać, że było robione to pędzlem. Na szczęście w czasie konkursu w Inowrocławiu kolega szyszkownik zaproponował pomoc w postaci pożyczki aerografu. W najbliższym czasie położe jeszcze jedną warstwę (tym razem aero) błyszczącego a na koniec matowy i wtedy powiniem być zadowolony. Jak już uda mi się wszystko wyprostować to wrzucę ze dwa zdjęcia dla porównania.

Pozdrawiam i do zobaczenia w nastepnej relacji.
Świetny model. Gratulacje.
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Czekam na kolejny.  PDT_Armataz_01_34