PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] 2cm Flak 38 AH
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: Zdjcie009-1.jpg]
Historia
Wersja ekstremalnie skrócona :]

2cm Flak 38 (oryginalna nazwa : "2 cm Fliegerabwehrkanone 38" )
Niemieckie holowane, automatyczne działo przeciwlotnicze kalibru 20 mm. Armata FlaK 38 powstała w zakładach Mauser poprzez przekonstruowanie starszej armaty FlaK 30. Konstruktorom udało się zwiększyć szybkostrzelność teoretyczną z 280 do 420 strz/min., a także poprawić niezawodność działa. Dalsze zwiększanie szybkostrzelności było niemożliwe, ponieważ armaty FlaK 30 i FlaK 38 były zasilane z 20 nabojowych magazynków pudełkowych. Armata FlaK 38 znalazła się na uzbrojeniu wojsk niemieckich pod koniec 1940 roku.


[Obrazek: th_Zdjcie001-1.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie002.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie004.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie005.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie007.jpg]

[Obrazek: th_Zdjcie022.jpg]

[Obrazek: th_Zdjcie010.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie011.jpg]


[Obrazek: th_Zdjcie014.jpg]  [Obrazek: th_Zdjcie015.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie016.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie017.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie018.jpg]
Teraz jak tak przeglądam te zdjęcia to aż wstyd pokazywać  ten model :oops:

Na koniec bajery + ułatwienie bez urazowego transportu
[Obrazek: th_Zdjcie021.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie020.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie019.jpg]

Ogółem
Zdjęcia są zbyt dobrej "jakości" Confusedzczerbol:
mogę przyznać że na żywca wygląda to znacznie lepiej...
Sklejenie modelu zajęło mi dość dużo czasu lecz ważne że dotarło to do końca

Wykonałem od siebie dwa magazynki oraz ich mocowanie umożliwiające wymianę*
Lekko zmieniłem przyrządy celownicze dodając lunetę oraz szkiełko do środka tego obok

Oczywiście nie odbyło się bez spaprania kilku elementów np:
-zdeformowane koła
-nadal słaby retusz oraz wycinanie elementów
-popalcowane farbą tu i ówdzie...

*Mam plany (nie mylić z konstrukcyjnymi) aby zmontować to ustrojstwo w pełni funkcjonalne w trochę większej skali [z kartonu co prawda] ];}
P.S.
Na kontynuacje relacji Cromwella narazie niema co liczyć
Gąsienice mnie pokonały

mogę już  dodawać autorskie posty związane z przedstawieniem modelu w tym dziale ?

Pozdrawiam Kamil


EDIT

Dopiero zajarzyłem... że miało to być w galerii  :oops:
Nikt się nie wpisuje a przecież całkiem fajny model tu wyszedł... Jedyne co mi się niezbyt podoba to ten kolor użyty do retuszu - szczególnie na drutach się odróżnia od reszty modelu (jakbym ja nie miał problemu z kolorami do retuszu Wink), ale reszta jest git!

PS. Te magazynki całkiem miłe, jeno słabo je widać Sad
Witaj!

Bardzo się cieszę że model ci się podoba.

Fakt faktem retusz to nie jest moja mocna strona, łosiu na Konradusie stwierdził to samo,
Teraz staram się temu jakoś zaradzić

Cytat:wymieszałem  83h (nią retuszowałem) z żółtą 24h (mocno rozjaśniłem) po czym przyciemniłem lekko za pomocą brązowej 186h

A drugie to fotograf zemnie żaden  :ble:
Ładnie wykonać ten model nie jest proste. Widziałem kiedyś tak elegancko wykonany ten model, że sam pomyślałem iż może warto kupić jak materiał do nauki czystego i eleganckiego klejenia.
jeśli chodzi o retusz to staraj się dobierać kolory z palety, przykładając kawałek wycinanki. Potem maluj i rób zdjęcia i dojdziesz do odpowiedniego koloru.Cieżko jest dobrać odpowiedni kolor każdy to wiem ale trzeba się starać bo to model świadczy o modelarzu jak pędzisz aby do końca to widać a u ciebie widać że sobie radzisz.Powodzenia