PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Spitfire Vb - AH
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Szacowne Grono,

Chciałbym przedstawić wytwór swoich paluchów jaki udało się skończyć. Niestety jest to temat bardzo oklepany ale jak zrobiłem to chciałem pokazać co się udało zrobić.  Model zrobiony prawie w standardzie z niewielkimi dodatkami. Model kleiło się bardzo dobrze, trzeba zwrócić uwagę na wszystkie elementy o których była już wielokrotnie już mowa, a mianowicie oklejanie kabiny pilota oraz kształt szkieletu skrzydeł. Do budowy modelu użyłem szkieletu laserowo ciętego i mam wrażenie, że tektura użyta do produkcji szkieletu jest za cienka w stosunku do elementów zawartych w wycinance, które należy podkleić odpowiednią grubością tektury.
Jest trochę mojej winy w tym, że szkielet skrzydeł wyszedł mi wygięty do przodu (robiłem go z laserów), ale na szczęście miałem jeszcze elementy do podklejenia. Zrobiłem od nowa szkielet i wszystko się zgrało.
Model po sklejeniu lakierowany lakierem matowym w szpraju. I tu niestety wyszedł babol bo niedokładnie zabezpieczyłem kabinę pilota i mam odkurz z lakierowania po wewnętrznej stronie szyby (element za owiewką w stronę ogona, teraz znajduje się on pod osłoną przesuwną).
Kolejny babol to zamglenie od SG od wewnętrznej strony szyby pancernej wiatrochronu.
Wszelkie uwagi mile widziane.


[Obrazek: th_1.jpg] [Obrazek: th_2.jpg] [Obrazek: th_3.jpg] [Obrazek: th_4.jpg] [Obrazek: th_5.jpg] [Obrazek: th_6.jpg] [Obrazek: th_7.jpg] [Obrazek: th_8.jpg] [Obrazek: th_9.jpg] [Obrazek: th_10.jpg] [Obrazek: th_11.jpg] [Obrazek: th_12.jpg] [Obrazek: th_13.jpg] [Obrazek: th_14.jpg] [Obrazek: th_15.jpg] [Obrazek: th_16.jpg] [Obrazek: th_17.jpg] [Obrazek: th_18.jpg] [Obrazek: th_19.jpg] [Obrazek: th_20.jpg]
Elegancka robota :milbravo: Bardzo dobrze poradziłeś sobie z trudnymi etapami budowy tego modelu, jak np. krawędzie natarcia skrzydeł (może powinny być bardziej zaokrąglone?? Nie wiem), czy osłoną silnika.
Gratuluję udanego modelu pięknej maszyny  ;D
Piękny model pięknej maszyny. Ja mam Spita IXc sklejonego z AH, ale ten też chodzi za mną.
Super modelik!  :milbravo: Z przyjemnością się patrzy na taką robotę  :mrgreen:
Śliczny! Bardzo przyjemnie się ogląda! Zazdroszcze umiejętności.

Panda ma rację. Krawędź natarcia jest zbyt ostra u Ciebie (zwłaszcza na odcinku karabiny końcówka skrzydła). Trochę mi brakuje konsekwencji jeżeli chodzi o opony, są czyściutkie w stosunku reszty modelu, który nosi ślady lekkiego zużycia. Niuanse, ale podnoszą smaczek modelu...
Link.

Dzięki za pokazanie swojej pracy!
Porównując z tym, co ja wymęczyłem jakiś czas temu mogę napisać tylko jedno: śliczności!!
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Witam,

Model robiłem prawie w standardzie i dopiero go skończyłem dlatego opony są "prosto z fabryki". Mam ochotę zrobić coś na kształt murawy lotniska jako podstawki. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
A poza tym to dziękuję za słowa uznania i konstruktywnej krytyki. 8)