PaperModels.pl

Pełna wersja: Czym kleić drut?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich, jestem nowy na forum, ale już po kilku sklejonych modelach Smile

Mam problem ze zrobieniem drucianego masztu w Wilczurze od Halińskiego. Trzeba tam skleić kilka odcinków drutu. Czym kleicie drut, żeby spoina była mocna? Wikol nie daje rady, cyjanoakrylowy żel także - po całonocny schnięciu wystarczyło, że chwyciłem palcami spoinę i się połamało Sad Zależy mi tym, żeby spoina była naprawdę mocna, bo maszt połamie mi się przy każdym dotknięciu.

Poproszę o rady.
Kameraden musisz najpierw klejone drutu odtłuścic!! . Do klejenia drutów używam kleju cyjanoakrylowego średniego i trzyma się jak diabli.Pozdrawiam.

Hmm o odtłuszczeniu nie pomyślałem Smile Dzisiaj spróbuje.

Jak ktoś ma jeszcze inne patenty to zapraszam do podzielenia się.
Ja drut kleje CA jak Dominik napisał tylko ewentualnie jeszcze miejsce końcówki klejenia dodatkowo papierem ściernym porysuję co by klej wlał się w rowki i była lepsza spoina. Lub poprostu je lutuję ze sobą i potem jeszcze szlif naddatków cyny, a że cyna jest miękka tak więc się pięknie obrabia.