PaperModels.pl

Pełna wersja: 4/1977 Czołg średni M4A3 "Scherman"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: 41977.jpg]

Numer: 4/1977
Nazwa modelu: Czołg średni M4A3 "Scherman"
Skala modelu: 1:25
Model opracował: Maciej Cuch i Jerzy Maciejewski
Projekt okładki: Alojzy Krakowski
Zakupiłem,przejrzałem,zacząłem, rozbabrałem, zostawiłem.
Amen.
Zakupiłem,przejrzałem,zacząłem, skończyłem (jakieś 20 lat temu)
Model istnieje nadal, to i zdjęcia wrzucam.


[Obrazek: th_DSC_2542.jpg]  [Obrazek: th_DSC_2541.jpg]  [Obrazek: th_DSC_2540.jpg]  [Obrazek: th_DSC_2539.jpg]  [Obrazek: th_DSC_2538.jpg]  [Obrazek: th_DSC_2536.jpg]  [Obrazek: th_DSC_2544.jpg]

Amen.
Szło nieźle, ale tata zaczęli mi pomagać i dupa, modelik poszedł do kosza. Tata za bardzo się rozpędzili i nawycinali mi tyle części że nie wiedziałem potem co do czego.  PDT_Armataz_01_19
Był to mój pierwszy model pancerki w którym całą siatkę kadłuba porozcinałem, podkleiłem kartonem 0,3mm poczerniłem tuszem krawędzie i skleiłem na styk. Szkieletu jako takiego nie stosowałem tylko wzmocnienia w odpowiednich miejscach. Można powiedzieć że była to konstrukcja "samonośna"  Smile . od tego momentu zawsze tak robię o ile model nie ma wnętrz. Na wieży dodatkowo dorobiłem ckm Browning (?). Ciekawostką była lufa. Zwinąłem ją z blaszki którą zauważyłem w starej lampie radiowej, bodajże E 86. Blaszka ta była bardzo miękka i pięknie się zwijała a otwory które ma idealnie odwzorowały otwory chłodzące. Nawet wyszło to w skali. Poległem niestety na gąsienicach  :???:

[Obrazek: c91d755e605fcdfd.jpg]

Mam tylko jedno zdjęcie.