PaperModels.pl

Pełna wersja: Makieta jednego z poznańskich Osiedli (galeria)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Dawno nic nie dodałem. Winna jest temu ta oto makieta którą robiłem od początku lutego do końca czerwca.
Robiłem ją przeszło 150 godzin do czego też trzeba dodać czas na projektowanie budynków co robiłem od podstaw.
Jedynym planem jaki miałem było zdjęcie satelitarne z jednej z wyszukiwarek.

Wymiary makiety to 66 na 55,5 cm.

[Obrazek: 0eb1b11a1d89f9c8m.jpg]

[Obrazek: 725ed97db5c53721m.jpg]

[Obrazek: b1c193da79d53f76m.jpg]

Ciekaw jestem waszych opinii.
Co źle co dobrze co by trzeba zmienić proszę pisać!


ps. przepraszam za ubrudzony stół mam nadzieje że nie będzie na ten temat komentarzy typu jednego z dziennikarzy.
Najbardziej to podoba mi się ten edytowany w paincie napis :Smile
Najbardziej rzuciły się w oczy ulice. Są one takie jakieś faliste  :-\, no chyba że na tym osiedlu  podczas budowy nie używano się krawężników ;D. Dlaczego niektóre bloki stoją częściowo na ulicach ???.
Bałbym się chodzić po tym osiedlu, pewnie dużo kiboli mieszka Tongue
Jak mnie oko nie myli, ulice są wykonane z pasków bibuły, to chyba wyjaśnia pofalowanie.
O wiele lepszy byłby tutaj wycięty (od linijki) czarny brystol
Fajna sprawa taka makieta osiedla. Ładnie prezentują się bloczki, nad resztą (ulice, tereny zielone) popracowałbym jeszcze.
Ciekawi mnie w jaki sposób zdobyłeś wymiary budynków do przeskalowania? Czy może proporcje robiłeś "na oko"?
Ulice malowałem markerem a wysokość skalowałem na oko średnio 1 piętro ma 0,5 cm.
Fajna makietka, ale mógłbyś zrobić jakieś przybliżenia na budynki
Czy to napewno twój model bo ten napis w paincie wzbudza podejrzenia.
Tak jest to moje a napis dałem by kryć dane osobowe.
  Temat ciekawy i nietypowy, jak nietypowe jest również zdobycie danych do niego. To nie sztampa. Widać tu zaangażowanie i inwencję twórczą. Na temat wykonawstwa wypowiadać się nie będę - nie jestem znawcą, czy ekspertem. Albowiem.
  Przydałyby się trochę lepsze zdjęcia; może parę zbliżeń...
  Pozdrawiam. ZbiG.
(07-07-2011, 09:45)ZbiG link napisał(a):   Temat ciekawy i nietypowy, jak nietypowe jest również zdobycie danych do niego.
Mapa do celów opiniotwórczych kupiona w katastrze i dane pełne są (łącznie z informacją o ilości kondygnacji poszczególnych budynków).  :grin:

Sama makietka fajna. Ale jak ktoś już wspomniał - kolorowe brystole czy inne papiery lepiej by załatwiły sprawę.

pzdr
Z przyjemnością się ogląda, tym bardziej że jeszcze niedawno poruszałam się po okolicy. Przydałyby się jednk lepsze zdjęcia, a i ulice niestety pozostawiają do życzenia. Niemniej - chylę czoła, bo temat niełatwy.
Pozdrawiam serdecznie