PaperModels.pl

Pełna wersja: LADY "B", czyli Fairey "Battle".
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: IMG_3306.jpg][Obrazek: IMG_3305.jpg][Obrazek: IMG_3303.jpg][Obrazek: IMG_3302.jpg][Obrazek: IMG_3301.jpg][Obrazek: IMG_3300.jpg]
Po Łosiu następny fajny model. Zdjęcia w relacji i galerii  Ci się powtarzają i nie wiadomo gdzie Ci się wpisać. Proponuję w relacji zostawiać jedno zdjęcie z dopiskiem, że więcej jest w galerii.    Pozdrawiam
  Dziękuję. Pomysł jest przedni.
  Pozdrawiam. ZbiG.
Świetny :-)
Pozdrawiam.

mamt1971

Ciekawy modelik,ładnie wykonany starannie,winszuje.Pozdrawiam
Bardzo ładnie wykonany model. Gratulacje.  PDT_Armataz_01_34
:milbravo:
Gratulacje ZbiGu!  :milbravo:
Gratuluje ZbiGu. Przede wszystkim jestem pod wrażeniem zdjęć, jasno, choć brakuje mi widoku od dołu. Aha i moje oczęta lekko drażni lakier błyszczący. Jakoś lepiej by mi tam mat wyglądał.
  Zieloniutki!!! - to nie lakier!!! To kserokopia!!!
  I mnie pasowałby matowy. Farbki na kserówce nie potraktujesz niczym, co znane jest u nas na rynku. A już jeśli to sprobujesz zrobić, to z farbek nadruku zrobi się jedna bardzo brzydka, rozmazana plama. Pamiętasz łączkę przy śluzie, którą zwiedzaliśmy? - I tam pan kujot raczył dać plamę. To właśnie taka plama byłaby na modelu po potraktowaniu go lakierem.
  A tak w ogóle to należałoby do modelu troszeczkę objaśnień.
  Model zrobiony z odbitki ksero (farba - mimoza!), UWAGA! - absolutnie bez szkieletu!!! (zgroza, no nie?). w kadłubie - wręgi, a w statecznikach - tylko po jednym dźwigarze. W skrzydełkach - dźwigar główny i parę niezbędnych do zabudowy komór podwozia żeberek (w sumie 6 szt). I to by było tyle szkieletu. Cały model podklejany jest różnej grubości podklejkami, coby mocny i sztywny był, a kształt nadany na wieki utrzymał. Silnika pod maską nie ma. Kokpit wyposażony mniej, niż skromnie, limuzynka kabiny nie tłoczona - ino z folii,podwozie nie chowane, amortyzatory zablokowane na amen (kółka się jednakowoż obracywują!), reflektory nie świecą, zarysy szczelin powierzchni sterowych nagniecione są igłą, a kolorki, jakie są, każden widzi. Mnie te kolorki całkowicie "ganze gall" są - cały samolot i tak haniebnie w plamy umalowany, więc do oczu się to nie rzuca.
  A w ogóle - to obrazki w makro, jak się okazuje, na korzyść wyglądu modelu działają. Model w realu wygląda znacznie gorzej..., - a nie, jak, cytuję: -  ..."makro bez litości ukazuje wszystkie wady!"... - koniec cytatu.
  To nieprawda. Makro pokrywa wszystkie niedoróbki w sposób doskonały, co widać na pokazanych tutaj obrazkach.
  Całkowity brak retuszu. Umalowane są tylko niezbędne pola, które niezadrukowane były i wnętrze kadłuba - dla wzmocnienia skorupy.
  Mariuszu. Zdjęcia od dołu nie ukazałyby nic ciekawego - nie ma żadnych klap, wzierników, czy tym podobnych untensyliów, a ciemny, szary kolorek maskuje wszystko bardzo skutecznie. Na słowo wierzyć możesz, iż szew łączący segmenty leci prosto, wzdłuż osi kadłuba; nawet nie bardzo widoczny jest...
  Pomimo braku szkieletu odejścia od osiowości kadłuba brak. Skrzydła również symetrię i profil zachowują, bez śladu zwichrowania.
  A w ogóle - pasowanie części - na piątkę!
  I to by było na tyle.
  Pozdrawiam Wielce Szacowne Grono Kartoniarzy i za życzliwe słowo dziękuję.
  - ZbiG -
Brawo ZbiG-u
Samolot jak wygląda -a wygląda świetnie- każdy widzi. A co ma w środku każdy wie.
Niepotrzebne, więc Twoje utyskiwanie nad brakiem czegokolwiek we wnętrzu jego wnętrzności.
Moje gratulacje za powiększenie/ jakże efektowne/ swojej kolekcji. Pewnie nie zdradzisz co następne, a wyskoczysz z nowo sklejonym modelem jak na skrytoklejcę przedniej marki przystało.
Pozdrawiam SZAD :mrgreen:

PS. Sklei ciężarówe

                          A
Elegancki ten samolot. Jestem w szoku, że modele nieretuszowane mogą tak wyglądać! Moje takie ładne nie są  :'(

Pozdrawiam i gratuluje "latacza"  Smile
Gratuluję!
Fajny model, ładnego samolotu!
Nic więcej nie powiem co zostało powiedziane albowiem gębę z podziwu mam rozwartą do kalibru 457 mm,na cale nie będę przeliczał.Myślę,że następne rozwarcie(mojej gęby) może być większe-tak trzymaj!Łączę stosowne wyrazy!