PaperModels.pl

Pełna wersja: plany modelarskie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Czy wykonanie modelu wg planów modelarskich jest bardzo trudne i uciążliwe?? Od jakiegoś czasu chodzi za mną chęć zbudowania modelu od podstaw, z planów modelarskich... Pytam, bo nie wiem, czy się nadaje z poziomem doświadczenia do tego zadania. Jeżeli to nie takie trudne, to jakie plany polecacie na początek? Coś taniego, prostego, takiego z ALLEGRO.PL, jakie materiały itp. itd. Z góry dzięki

                                                                                                                                                                        Pozdrawiam, maniek
na pewno jest trudne bo wszystko tworzysz od podstaw. Smile Ale chyba warto spróbować - pod warunkiem że umiesz czytać wysunek techniczny. Jeśli nie to marne szanse że cokolwiek wyczytasz z planów np: okrętu.
Witam.
(02-09-2012, 12:09)maniek15 link napisał(a):Witam. Czy wykonanie modelu wg planów modelarskich jest bardzo trudne i uciążliwe?? Od jakiegoś czasu chodzi za mną chęć zbudowania modelu od podstaw, z planów modelarskich... Pytam, bo nie wiem, czy się nadaje z poziomem doświadczenia do tego zadania. Jeżeli to nie takie trudne, to jakie plany polecacie na początek? Coś taniego, prostego, takiego z ALLEGRO.PL, jakie materiały itp. itd. Z góry dzięki

                                                                                                                                                                        Pozdrawiam, maniek
  PDT_Armataz_01_13 Confusedhock: PDT_Armataz_01_23 Powiem tak trochę sie w modelarstwo bawię, troszkę niezdarnie próbuję coś samodzielnie sklecić, ale pierwszy raz widzę by kierować się kryterium ceny planów modelarskich !!!. Ale może w tym szaleństwie jest metoda.

Pozdrawiam.

Paweł.
Ależ Panie Pawle, ja nie to miałem na myśli! PDT_Armataz_01_07 Ja tylko napisałem że chcę coś tańszego NA POCZĄTEK ! Dla tego, iżby po jakiejś porażce nie było szkoda wywalonej kasy PDT_Armataz_01_09 która mogła być przeznaczona na coś innego! Przepraszam za niejasność. A i tańsze to czasami mniej skomplikowane ( moim zdaniem) bazując na cenach modeli. :roll: Interesują mnie głównie plany samochodów, jakichś samolotów cywilnych i innych cywilnych latadełek, może coś prostego tak na początek....
Witam.

Maniek też mnie prosze źle nie zrozum, daleki jestem od krytyki twojego podejścia nie mniej wydaje  mi sie ono trochę dziwne. Każdy modelarz ( oczywiscie mogę sie mylić ) jest ukierunkowany na jakąś dziedzinę i stara się na tej niwie doskonalić. Gromadzi nieborak plany, ślęczy godzinami w sieci w poszukiwaniu zdjęć artykułów itp. Na wycieczkach i wczasach wszelakiego rodzaju doprowadza do szewskiej pasji wszelakiej maści przewodników zadająć podbramkowe pytania, a wszystko po to by zasiąść potem w ciszy swojego warsztatu i całą swoją wiedzę i serce zostawić w modelu. Tutaj koszta nie graja roli bez względu na to jakie by nie były, nie kupisz sobie czegoś innego a na warsztacik nie pożałujesz. Tak więc myślę że najlepiej na początek pokleić standardy potem powoli je waloryzować a potem to już tylko P-38 Pana Robert Ostrowskiego może stanowić konkurencję. Czego Ci z całego serducha życzę.

Pozdrawiam.

Paweł O.
Robert czy Jerzy Ostrowski? Miałem przyjemność podziwiać swego czasu model Pana  Jerzego Ostrowskiego.
No chyba że mowa o całkiem innej osobie i innym modelu Smile
Pawle, Dziękuje za twoje rady. Przydadzą się na pewno. Chyba jednak doszedłem do wniosku że zostane przy modelach kartonowych, nie zmienie się w projektanta Wink Dzięki PDT_Armataz_01_01
Aczkolwiek może kiedyś pobawię się w coś innego PDT_Armataz_01_18
Pozdrawiam, maniek
A myślicie że TO będzie fajne na początek ( tak jakbym się w razie zdecydował) :mil11:

http://allegro.pl/plany-modelarskie-mode...90162.html
Na początek wybierz sobie coś bardziej kanciastego.
Popieram.. na pocżtek coś bardziej kanciatego  jeżeli mowa o pojazdach . w lotnictwie to jakąś "latającą rure" Smile Dużo darmowych planów można znaleść w necie... ale plany to nie wszystko. Często jest tak ,że nie są zbyt dokłądne ( przynjamniej w mojej dziedzinie jaka jest uzbrojenie z okresu zimnej wojny), wiec i tak opieram się na zdjęcich.  Prównaj zawsze plany ze zdjęciami prawdziwego obiektu..Smile

Witam.
(02-09-2012, 10:17)stary link napisał(a):Robert czy Jerzy Ostrowski? Miałem przyjemność podziwiać swego czasu model Pana  Jerzego Ostrowskiego.
No chyba że mowa o całkiem innej osobie i innym modelu Smile
Oczywiście że Jerzy Ostrowski  :oops: najmocniej przepraszam.

Pozdrawiam.

Paweł O.
A mogli by koledzy przesłać przykład takiego projektu?? Czy to ma być jakie pływadło, latadło , czy cuśik??  PDT_Armataz_01_03 PDT_Armataz_01_05
Ja tylko się zastanawiam o co dokładnie ci chodzi i jak chcesz to zrobić.
Jako tako projektowanie modeli to skomplikowany proces. Trzeba umieć czytać rysunek, znać dobrze matematykę z zakresu geometrii i umiejętność posługiwania się cyrklem, linijką i ekierką. To jest potrzebne aby projektować modele kartonowe.
Oczywiście jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz.
Myślę że na początek samoloty o kwadratowym przekroju kadłuba np fokker E.III lub E.V
Z pojazdów to jakieś czołgi o prostych ścianach bez skomplikowanej bryły kadłuba.