PaperModels.pl

Pełna wersja: Samolot myśliwski Beaufighter Mk.VI F
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kolejna perełka opracowana przez Marka P.Ten myśliwiec jest  w barwach 307 Nocnego Dywizjonu LWOWSKIEGO.Wacław Król w swoim opracowaniu"Polskie Dywizjony Lotnicze w Wielkiej Brytanii 1940-1945;Wydawnictwo MON,W-wa 1976,wyd.I;nakład 20 000+350pisze j/n:

"Dywizjon został sformowany 24 sierpnia 1940 r. w Blackpool.Personel stanowili lotnicy z 5 i 6 pułków lotniczych.Nazwa angielskadywizjonu brzmiała: 307 Polish Night Fighter Squadron.Znakami rozpoznawczymi dywizjonu były litery EW malowane na kadłubach samolotów.

 Odznaką dywizjonu była kompozycja sowy puchacza,siedzącej na kadłubie samolotu,u góry w lewym rogu półksiężyc i u dołu pod kadłubem samolotu numer 307.

Święto dywizjonu przypadało 10 września.

Do stroju lotniczego załogi nosiły szaliki jedwabne koloru turkusowego."

Teraz ja :model wydany przez Answera.Kolor cdd(inaczej całkiem do d...ponieważ to jest jakiś tam-buraczkowo-czarny.Okładka barwna autorstwa niejakiego p.Wróbla kompletnie mnie wzburzyła-samolot prowadzi "zaciekły" ogień do enigmatycznego  n-pla z...anten radarowych.

[Obrazek: DSCN1622pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1623pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1624pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1625pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1626pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1627pop.jpg]

Kąt natarcia usterzenia poziomego jest ujemny(w moim wykonaniu).Niejaki Mariusz G,coś na ten temat wie...

Niskie ukłony.A ha,wykonanie standard!!!
Bardzo fajnie, tylko czemu nie można powiększyć zdjęć, chciałbym sobie oglądnąć z bliska.
Pozdrawiam
Pora się ładnie uśmiechać to będzie nowiutki Piękniś w 1:33 za bardzo niską cenę, jaką tylko można osiągnąć przy chęci choćby drobnego zysku. Smile
  Pan, panie oldboy to potrafi zaskoczyć... - pozytywnie również!
  A'propos okładki, to odpuść Pan sobie: pan Wróbel duży talent do rysowania i malowania posiada. To rzecz oczywista.
  Ale: czy, jako artysta musi wiedzieć, z czego i jak się strzela? Większość artystów pacyfistami wszak jest...
  Pozdrawiam, gratuluję, i czekam, czym poczęstuje nas Pan, panie oldboy w najblższym czasie...
                                  - ZbiG -
(13-07-2011, 03:58)Marek P. link napisał(a): [ -> ]Pora się ładnie uśmiechać to będzie nowiutki Piękniś w 1:33 za bardzo niską cenę, jaką tylko można osiągnąć przy chęci choćby drobnego zysku. Smile

W takim razie nie pozostaje nic innego jak:  :mil11:

Ps. Model ciekawy i fajny. Gratuluję wykonania PDT_Armataz_01_34
A mnie się wydaje, że autorem okładki jest Pan Henryk Rzeźniczek Smile. Modelik wyszedł bardzo przyzwoicie, też go kleiłem zaraz po wydaniu i w przyszłosci planuję znów go skleić. Najgorzej wspominam karton... i to samo zrobiłem z nosem Big Grin.

pozdrawiam
Cieszę się,że  "bofajter"się podoba.Zdjęcia powiększyłem.Zawsze twierdziłem i dalej to czynię,że modeleMarka P. mają niepowtarzalny urok.Co zaś można z nimi zrobić wystarczy oglądnąć chociażby dokonania Guciu.

Ceny-KEL("WIR") zawsze był i jest nadzwyczaj atrakcyjny cenowo.Nieco gorzej bywało,gdy konstrukcje Marka P.,były publikowane przez innych wydawców ale nie było przymusu kupowania!Niestety,jak długo żyję ceny raczej rosły i czynią tak dalej.Pardon,w 1970 po drastycznym wyśrubowaniu norm wzrosły w podobny sposób ceny żywności ale spadły ceny:zapałek,szyn kolejowych i lokomotyw!

Co do autora okładki mogę się mylić,w związku z czym serdecznie przepraszam p.Wróbla!

Ostatnie zawirowania atmosferyczne połączone z nadzwyczajną jonizacją powietrza doprowadziły do tego,że "ulung"(to była kiedyś marka herbaty) mi się jakowyś potwór straszliwy,przedpotopowy.Oj co to będzie!?

[Obrazek: RSCN1635pop.jpg]

Drżąc ze strachu oczekuję ciągu dalszego.Ukłony.
O szykuje się piękny Horten Ho 229 ! :milbravo:
i to z mojego ulubionego wydawnictwaBig Grin czekam na kolejne materiałySmile
Zapraszam więc na 'Pokaż nam co budujesz"...