PaperModels.pl

Pełna wersja: Horten-Gotha Ho-229A
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"Model został opracowany w skali 1:50(Wyd."WIR",oprac.M.Pacyński-Olecko),nr kat.796oo1,nr egz.0469"-cytat ścisły.

Jest to mój drugi HORTEN.Pierwszy był z FLY'a w skali 1:33.Do relacji przystępuję,ponieważ mikołaj 68 konstrukcje rozpoznał a Paweł O animuszu mi dodał.

Z pierwszego,oprócz wspomnień został mi jeden samolot-pocisk klasy powietrze-powietrze.Nocny horten miał ich nosić chyba sześć.Dłuość tego "aparatu"-70 mm.

[Obrazek: DSCN1677pop.jpg]

Zgodnie z obyczajem tego forum-oryginał wycinanki w skrócie

[Obrazek: DSCN1687pop.jpg],

zaczynam z animuszem ale nieco za szybko.Wszystkie elementy góry i nosa łączę w jedną całość i nasuwam na szkielet.Elementem newralgicznym są tu wloty powietrza do dwóch silników-te, ze zmienionego kartonu- wykonuję dwa walce zamknięte z obu stron i wklejam do tego co już zrobiłem.To wygląda jak na razie mocno humorystycznie

[Obrazek: DSCN1629Pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1631pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1630pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1633pop.jpg]

I na fot j/w widać,że pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł i jedzeniu ze wspólnej miski.Niektórzy twierdzą,ze jeszcze przy sraczce...racji nie mają!

[Obrazek: DSCN1678pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1680pop.jpg]

Poszycie dołu wykonuję jak górę-cztery elementy sklejam w jedną całość.Jak powinno być widać,poszycie dolne "nosa' nie całkiem szczelnie przylega do szkieletu.Wygubię to!

https://lh6.googleusercontent.com/-diefI...pg/img]Jak wyżej-jeszcze raz góra.[img]https://lh6.googleusercontent.com/-1OxjV...682pop.jpg" alt="[Obrazek: DSCN1682pop.jpg]" class="mycode_img" />

Skrzydełka-niestety,tu widać niedostatki poligrafii,zarówno przy oświetleniu naturalnym jak i przy fleszu.

[Obrazek: DSCN1682pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1683pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1684pop.jpg]

Po "przyłożeniu"to wszystko ma się raczej zgrabnie!?

[Obrazek: DSCN1685pop.jpg]

Chrapa wlotowa jest całkiem...odlotowa!!!

Zaznaczam-model ten daje się wykonać "nieco' lepiej niż mi się to przydarzyło.A nie mówiłem,że Marek.P is cool!
Ja uprzejmie proszę moich"wyższych"o przeniesienie tego do Pokaż co budujesz.Naprawdę,po paru takich ślicznych wyładowaniach u mnie,ja tez nieco zgłupłem!Bardzo przepraszam!
Podoba mi się Confusedmile:, tym bardziej, że mam chyba w nieodległych planach sklejenie tej wersji z Fly Model :mrgreen:....  Tyle że w tym roku mnie niezły leń dopadł na sklejanie modeli w "realu"(nie mylić ze sklepem :twistedSmile....
Chyba prócz braku tutaj kokpitu i wnęk podwozia to to samo?
Na temat dużego  hortena to ja więcej już dzisiaj nic nie powiem.Był,poszedł w dobre ręce,wcześniej zaś dwa moje syny go zestrzeliły grając w siatkówkę,nad sznurkiem,gdzie wisiał z majtkami i podkoszulkami tego młodszego.Starszy go zreperował i to raczej poprawnie,bo zauważyłem to dopiero po dłuższym czasie.Podśmiewali się póżniej ze mnie.Oba.
  Panie oldboy.
  Nie zadziwi już mię Pan absolutnie. Otuż. Niechby nawet nie wiem, co! Będę się patrzył, jak żaba na piorun. I gładko do wiadomości wszystko przyjmowal.
  Ot, co.
  Pozdrawiam niezatapialną starą gwardię. ZbiG.
PanieZbig,jak zawsze sobie ze mnie dworujesz!!!Uklony!
  "DWORUJESZ"??? - w życiu! Podziwiam szeroki wachlarz zainteresowań i konsekwencji w wkonawstwie. Jest Pan, panie, swego rodzaju omnibusem. Robi Pan z kartonu dosłownie wszystko. I tu podziw mój naprawdę wielki jest. Proszę nie sugerować się lekkim tonem moich wypowiedzi - mam naprawdę głęboki szacunek dla Pańskich osiągnięć i wielkiej wiedzy o tym co, Pan z kartonu tworzy. Bez wymądrzania się. Po prostu: robi Pan to! I robi Pan to bardzo dobrze. Eeeehhh... uczyć się nam u Pana...
  Jeszcze raz pozdrawiam starą, niezniszczalną gwardię... - ZbiG.
Wersja w locie praktycznie zakończona."Wnęk" nie zasłaniam,ponieważ tym razem wykonam podwozie.A jest ono moim zdaniem raczej szpetne,potrzeba chwili zmusiła wykonawców prototypu do adaptacji rozwiązań już istniejących-podwozie główne od Me-109,koło przednie od He-177.

[Obrazek: DSCN1688pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1693pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1691pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1692pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1695pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1696pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1698pop.jpg]
No to już-do wykonania pozostała jedynie antena i doklejenie klap.
W mojej ocenie podwozie hortena Marek P. mocno rozwinął.

[Obrazek: DSCN1700pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1701pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1702pop.jpg]

Trochę szparzysk się ujawniło i ta paszcza upaprana...A pfe!

[Obrazek: DSCN1703pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1705pop.jpg]

Te oczodoły są raczej ślepawe.Silniki Jumo miały charakterystyczne stożki wlotowe.Pomyślę.

[Obrazek: DSCN1704pop.jpg].

Do zobaczenia!

Odsłona ostatnia.

[Obrazek: DSCN1888pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1891pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1887pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1893pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1890pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1889pop.jpg]

...i małe porównanie

[Obrazek: DSCN1897pop.jpg]

[Obrazek: DSCN1898pop.jpg]

Za uwagę dziękuję!Ukłony.

Model ma coś w sobie, muszę na czasie dokończyć swojego w 1:33 Smile Ciągną mnie tematy typu luft '46 Smile Gratulacje!

Pozdrawiam
szebi