PaperModels.pl

Pełna wersja: Gee Bee, 1:33, konradus -"Szufladki"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam w kolejnej mojej galerii Smile
Postanowiłem zabrać się za model drukowany na atramentówce. Powody były dwa - i chęć sprawdzenia jak się klei druk nieoffsetowy, oraz coraz większa liczba modeli dostępnych cyfrowo, które tylko w takowy sposób można nanieść na karton Wink A że jednocześnie szukałem interesujący i w miarę prosty model w wolny czas którego zawsze mało, wybór padł właśnie na Gee Bee. Model pobrałem z "Szufladek" na konradusie. Autorami są Rafał "AWOT" Ciesielski oraz Grzegorz "McGregor" Nowak, skala 1:33.
Model kleiło mi się bardzo przyjemnie. Przy okazji pierwszy raz próbowałem sklejać na styk segmenty cyjanoakrylem. Efekt okazał się bardzo dobry, jedynie trzeba pamiętać by kleić nim od wewnętrznej strony w celu uniknięcia faktury kleju. Jedyne błędy w modelu wyszły z mojej strony. Model co prawda przed sklejeniem zagruntowałem lakierem nitro, jednak przy lakierowaniu akrylem na koniec gdzieniegdzie puszczał druk. Dało się to zaretuszować farbą olejną, jednak ślady "nadprogramowej ingerenci" widać szczególnie na białych powierzchniach. Drugą rzeczą z której zadowolony nie jestem to naciągi. Użyłem drutu 0.3 mm, niestety materia ta jest bardzo podatna na deformacje.

Zapraszam do oglądania i komentowania Smile
[Obrazek: th_dzibigal06.jpg] [Obrazek: th_dzibigal02.jpg] [Obrazek: th_dzibigal03.jpg] [Obrazek: th_dzibigal04.jpg] [Obrazek: th_dzibigal05.jpg]
[Obrazek: th_dzibigal01.jpg] [Obrazek: th_dzibigal07.jpg] [Obrazek: th_dzibigal09.jpg] [Obrazek: th_dzibigal10.jpg] [Obrazek: th_dzibigal08.jpg]

Brawo za podjęcie tematu G-B! Wykonanie również super, gratuluję grubaska na półce Big Grin
Piękna beczułka  :milbravo:
Bardzo podobają mi się te zdjęcia na ciemnym tle. Super  :milbravo:
Dziękuję Smile Ta maszyna ma swój urok Smile Co do tła, inspiracja zaczerpnięta z galerii plastikowców.
Bardzo fajny ścigacz!
:milbravo: