PaperModels.pl

Pełna wersja: Cutter Alert [shipyard 1:96]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam  PDT_Armataz_01_01

Po kilku miesięcznym rejsie po wezbranych morzach modelarstwa szkutniczego ukończyłem kuter, który nazywa się Alert. Nie jest to typowy model shipyardu, mój model odzwierciedla w pewnym stopniu kuter brytyjski sprzed ujednolicenia i udoskonalenia takielunku z 1785 r. W pewnym stopniu dlatego, że dopiero w trakcie budowy kadłuba, praktycznie na ukończeniu naszła mnie chęć zbudowania kutra innego niż wszyscy, to raz, a dwa chciałem mieć kuter sprzed 1785 r. Dlatego też np. wewnętrzne nadburcia nie są czerwone ponieważ zorientowałem się o tym po zamontowaniu armat.

Pomalowałem na czerwień tyle ile byłem w stanie. 

W modelu zmieniłem dużo rzeczy, kto chętny może sobie porównać z typowym modelem shipyardu.
Korzystałem z dokumentacji brytyjskiej dot. Alerta, ze zdjęć modelu kutra „Hawke” znajdującego się w National Maritime Museum w Greenwich oraz z obrazów.

Oczywiście model posiada wiele niedoskonałości i nieścisłości w stosunku do oryginału, ale jestem bardzo usatysfakcjonowany.

Dziękuję mojej drugiej połówce za pomoc przy modelu [m.in. za wystrugane boje oraz naszyjnik, który posłużył jako kule armatnie PDT_Armataz_01_22 ] oraz za pomoc przy sesji zdjęciowej.  PDT_Armataz_01_14

Obrazy modelu admiralicji [widoczne czerwone nadburcia wewnętrzne]
[Obrazek: 99761.th.jpg] [Obrazek: 99769.th.jpg]

Obraz z około 1750 r. z opracowania o Alercie oraz zdjęcie modelu kutra "Hawke".
[Obrazek: ca1750.th.jpg] [Obrazek: hawkenr.th.jpg]

Segarsy się robią...
[Obrazek: dscf2003q.th.jpg]

Wymyśliłem takie sposoby na zrobienie tych dwóch rzeczy, nie wiem czy ktoś kiedyś wpadł na podobne pomysły.  PDT_Armataz_01_01 U mnie na okręcie się sprawdziły.
[Obrazek: dscf2594m.th.jpg] [Obrazek: dscf2593x.th.jpg]

Widok ogólny:
[Obrazek: dscf2570w.th.jpg] [Obrazek: dscf2571v.th.jpg] [Obrazek: dscf2538v.th.jpg] [Obrazek: dscf2537fv.th.jpg]
[Obrazek: dscf2536k.th.jpg] [Obrazek: dscf2565p.th.jpg] [Obrazek: dscf2539t.th.jpg] [Obrazek: dscf2563mi.th.jpg]

Różne:
[Obrazek: dscf2562j.th.jpg] [Obrazek: dscf2545wm.th.jpg] [Obrazek: dscf2546c.th.jpg] [Obrazek: dscf2547x.th.jpg] [Obrazek: dscf2541k.th.jpg]

[Obrazek: dscf2549c.th.jpg] [Obrazek: dscf2551t.th.jpg] [Obrazek: dscf2540s.th.jpg] [Obrazek: dscf2550h.th.jpg] [Obrazek: dscf2584j.th.jpg]

[Obrazek: dscf2555c.th.jpg] [Obrazek: dscf2548x.th.jpg] [Obrazek: dscf2554d.th.jpg] [Obrazek: dscf2557y.th.jpg] [Obrazek: dscf2552d.th.jpg] [Obrazek: dscf2553z.th.jpg]

[Obrazek: dscf2561k.th.jpg] [Obrazek: dscf2560r.th.jpg] [Obrazek: dscf2558z.th.jpg]



Łódź okrętowa:
[Obrazek: dscf1987y.th.jpg] [Obrazek: dscf1986mv.th.jpg] [Obrazek: dscf2577m.th.jpg]
Koledzy,  żaglowce swój urok mają a tu taka cisza.
Piękny modelik i dużo pracy włożonej.  :milbravo:
Trochę białe żagle i białe tło się zlewa.
Dziękuję za dobre słowo  PDT_Armataz_01_01
Problem tła znam, w chwili robienia zdjęć to był jedyny materiał nadający się do tego jaki miałem pod ręką, proszę o wybaczenie.  PDT_Armataz_01_22
Duża rzecz, choć wcale nie za ogromna.
Podoba mi się stateczek, ile czasu poświęciłeś na zbudowanie łódki ?
                          :mrgreen:
Jeżeli chodzi o łódź okrętową [Cutter 18 stóp] to tak do 1.5 tygodnia.  PDT_Armataz_01_01
Piękny Alert. Gratulacje  :milbravo:
Fajny model PDT_Armataz_01_34 Tylko żagle troszeczkę za nowe,może przy następnym modelu żaglowca poeksperymentuj z moczeniem żagli w herbacie.
Nie jestem zwolennikiem smarowania czy moczenia płótna w czymkolwiek.
Lubię naturalnie  PDT_Armataz_01_01
A tam nie  słuchaj ich  PDT_Armataz_01_27
Mi się bardzo takie białe żagle podobają może faktycznie w rzeczywistości takie nie były ale te białe mają swój urok :milbravo:
P.S. Czy zamierzasz ruszyć z  budową kolejnego statku? Jeśli tak to gorąco zachęcam do poprowadzenia relacji z przyjemnością bym pooglądał.
Ja również wolę białe czyste żagle i wcale nie powiedziano, że w rzeczywistości takich nie było. Owszem musiały być i zapewne były, jak to nowe.  PDT_Armataz_01_01
Okręt nowy? Oczywiście, przekonuję się do jednego typu okrętów, może coś z tego wyjdzie, a kiedy zacznę tego nie wiem.  PDT_Armataz_01_01 Relacji niestety prowadził nie będę gdyż mało czasu mam nawet na samo modelowanie, sklejam sobie głównie wieczorami po godzince czy dwóch.  PDT_Armataz_01_01
Witam dla mnie jesteś nie kwestjonowanym mistrzem w tej dziedzinie  PDT_Armataz_01_34  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Jestem pod wrażeniem a mnie ciężko w taki wprawić hehehe  ;D