PaperModels.pl

Pełna wersja: Lakier akrylowy w spreju
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam sprej bezbarwny o nazwie Acrylic Barniz Varnish firmy Vallejo. Wydrukowane elementy modelu spryskałem zgodnie z instrukcją z odległości 20-30 cm. Po chwili na wydruku pojawił się biały nalot i właściwie nadawało się to już tylko do wyrzucenia. Czy to wina lakieru czy ja coś robię nie tak?
Nic nie jest do wyrzucenia. Lakier najprawdopodobniej jest matowy. Po psiknięciu na wierzchu pozostał talk matowiący. Wystarczy psiknąć jeszcze raz lakierem błyszczącym i biały nalot zniknie.
Tak to lakier matowy , niestety  wydruk już wylądował w koszu. Ale to nic -wydrukuję jeszcze raz i zrobię tak jak mówisz.
Dzięki.
Przed pokryciem lakierem matowym trzeba najpierw położyć błyszczący, wtedy nalotu nie będzie podobno :mrgreen:
Na Konradusie doradzono mi wcześniejszą impregnację Caponem. Wypróbuję kilka podanych metod i zobaczę co się z tego urodzi Wink
Capon potrafi zmieniać kolory. Proponuje najpierw pokrywać akrylowy błyszczący, a po skończonym modelu matowy.