PaperModels.pl

Pełna wersja: Grubość tekturki- odpowiednia?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Mam pytanie odnośnie grubości tekturki, potrzebuję taką 0,5 mm, niestety ze względów technicznych nie mogę kupić jej w sklepie modelarskim itd, więc moje pytanie, czy tekturka z końca bloku technicznego (ta szara, tylna okładka) będzie się nadawała? Mierzone +/- linijką ma 0,5 mm ale chciałem się jeszcze upewnić czy będzie ok. I drugie pytanie, czy brystol jest dużo grubszy od kartki z bloku technicznego?

PS: Czy mogę Zacaponować nowy nr Kartonowego Arsenału bez obaw o druk? (oczywiście sprawdzę przed caponowaniem na jakimś kawałku ale może ktoś z was próbował)

Pozdrawiam

Ups, pomyliłem działy, proszę o przeniesienie do pytań dla początkujących, przepraszam za zamieszanie....
Ile producentów bloków technicznych tyle tylnych okładek.  :-D (suwmiarka rozwiąże Twoje dylematy)
Ja jak piszą "tekturka 0,5mm" używam opakowań np. po Liptonie, czasami po ryżu albo kaszy.
Ooo, no i właśnie o to chodzi, codziennie wywala się tyle pudełek a potem człowiek leci do papierniczego i wydaje kasę na coś co może mieć za darmoSmile
A nie wiesz może jak z Caponowaniem modeli z Kartonowego Arsenału? Skarżył się ktoś kiedyś?
Karton techniczny Herlitza posiada dokładnie taką tekturkę o tej grubości.
Tak jak poradził kolega zmierzyłem suwmiarką i to co mam ma grubość 0,45-0,5mm czyli tyle ile ma być. Jest to tekturka z bloku technicznego firmy Dan- Mark (chyba dobrze napisałem)