PaperModels.pl

Pełna wersja: [Dyskusja] Podział wiekowy modelarzy na konkursach.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemanos.

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedna myśl i chciałbym się Was zapytać co o takim pomyśle myślicie.

Do tej pory, na ogół, podział wiekowy wygląda następująco: do 13 r.ż -- od 13 do 18 r.ż. -- powyżej 18 r.ż. Zastanawiam się czy nie lepszym byłby podział do 16 rż --- powyżej 16 r.ż. czyli tylko 2 klasy junior/senior.

Na ogół w większości przypadków modeli wykonanych przez dzieciaki do 13 r.ż. jest na tyle mało, że i tak łączy się te dwie pierwsze klasy w jedną. W takim przypadku konkuruje ze sobą np. 12-latek z 17-latkiem, co wydaje mi się nie za dobrym pomysłem. W przypadku granicy wiekowej ustawionej na 16 lat nie będzie takiej możliwości, bo modeli powinno się nazbierać wystarczająco dużo, a i rozbieżności w umiejętnościach manualnych nie będzie tak wiele. Chciałbym zapytać się Was, co o tym sądzicie ???

Na II Szczecińskim Festiwalu Modelarskim "PAPRYKARZ 2012" chciałbym wprowadzić taki właśnie podział wiekowy. Być może przyjmie się to na szerszym gruncie ....
Cytat:W takim przypadku konkuruje ze sobą np. 12-latek z 17-latkiem, co wydaje mi się nie za dobrym pomysłem.
A mi się wydaje że nie najlepszym pomysłem jest konkurowanie ze sobą 17-latka z modelarzem który klei dłużej niż te 17 lat...
Oj no nie jest aż tak źle jakby miało się wydawać. Czasem zgadza się że jest za mało modeli w danej klasie ale to już zależy od organizatorów/sędziów czy połączą dane klasy ze sobą. Można zauważyc również że i młodsi koledzy mają niekiedy lepszy fach w ręku niz starsi sklejacze.
Co do podziału w moim przekonaniu dobry jest ten jaki jest. Nie raz robi się miło widzieć uśmiechnięte gęby dziciaków. A Tak Czarku zamkniesz im drogę do dalszego dążenia w modelarstwie. Bo to właśnie na konkursach są najbardziej nagradzani "mali modelarze". Tak jak Krystian też napisał niedobrze będzie przy takiej konkurencji. Pozostaw junior/młodzik/senior.
Sam widzę jak co konkurs klasa wiekowa młodzik maleje. Ale to już nie z tego względu że nie mają czasu kleić bo i na to znalazło by się ale są i inne czynniki w dzisiejszych czasach. My wtedy nie mieliśmy komputerów, internetu tak szeroko dostępnych materiałów itp. Kiedyś był tylko Mały Modelarz, kopanie piłki na prowizorycznym boisku czy przy trzepaku.
Więc jak taki 8-10 latek będzie walczył z 16-17 latkiem?