PaperModels.pl

Pełna wersja: 531 Orenstein & Koppel czyli wąskie tory w H0
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dawno mnie nie było , spora ilośc pracy skutecznie blokuje klejenie modeli,ale coś tam udało się ulepic.
Model ,,wysępiony,, od Tegwoja ( jeszcze raz wielkie dzięki) był dołączony do kwartalnika ,,Wąskie tory,, nr 4 z 2008 roku i jest autorstwa Pana Tadeusza Dąbrowskiego ( tego od Delta-Te).Model jest stosunkowo prosty ,jednak małe części skutecznie wydłużyły budowę do tygodnia  :mrgreen:
Nie będe was zanudzał historią ,napiszę tylko ,żę wycinanka przedstawia parowóz o numerze 531 ,który pracował dla cukrowni Nakło przez 75 lat !! Następnie stał się eksponatem Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji .
Oto zdjęcia : [Obrazek: th_100_4200.jpg]  [Obrazek: th_100_4194.jpg]  [Obrazek: th_100_4199.jpg]

I to by było na tyle fotek ,bo mój aparat dokonał żywota  :mrgreen: 
Dodam tylko ,że podstawka to : jakieś pudełeczko ,trochę trawy Fallera , kawałek toru ,gotowej imitacji bruku i własnoręcznie klejonej z drutów poręczy ( w biało czerwone paski  :mrgreenSmile ( miał byc łańcuch ,ale nie mogłem nigdzie dostac z odpowiedniej wielkości ogniwkami.) Pozdrawiam.
Jak zmienisz tor na wąski to będzie całkiem sympatycznie. Postawienie taboru wąskiego na gotowym torze normalnym psuje mi ucztę oglądania-nie ta wysokość stopki,rozstaw i wymiary podkładów. Weź no bracie  pominiejsz tor z któregoś wąskotorowego Modelika do 1.87 i będzie OK.
Fajne toto! Przytargaj na LKMD - sprawdzę które części są w nim ruchome :-)
Andrzej tory niestety zostają ,bo nie mogę dostac innych,a wykonanie samemu w tej skali mnie przerasta  Sad
Zenon ,oczywiście że ruchomy jest : SILNIK  :mrgreen: będziesz mógł wyciągnąc  :mrgreen:
Aparat wskrzeszony można wrzucic resztę fotek. Dokleiłem zaworki ,kilka drutów i najważniejsze czyli : GWIZDAŁKĘ  Model jest definitywnie skończony.
[Obrazek: th_100_4207.jpg] [Obrazek: th_100_4205.jpg] [Obrazek: th_100_4202.jpg]
Koniec.
  Pomijając kwestię szyn, którą uprzejmie rozwinął nam Pan Prezes:
  - ta lokomotywka to bardzo sympatyczny kogucik!
  Gratuluję. Pozdrawiam. ZbiG.