PaperModels.pl

Pełna wersja: Glutowanie - z czym to się je?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanko odnośnie impregnacji gotowych elementów SG oraz ich szlifowania.
W wielu relacjach można znaleźć wzmianki o użyciu tej techniki, ale nie udało mi się doczytać na czym dokładnie polega to glutowanie, a ponieważ moje dotychczasowe próby użycia tej techniki nie przyniosły zadowalających efektów liczę na pomoc bardziej doświadczonych modelarzy.

Podstawowe pytanie to jaki klej używamy, tzn czy ma być rzadki, czy może gęsty no i jak najlepiej go nanosić? Kolejna sprawa to jak i czym szlifować by uzyskać połysk?
Cześć
Polega to na nasączeniu( najczęściej w przypadku grubej  tektury) lub nałożeniu cienkiej i w miarę równomiernej warstwy rzadkiego kleju cyjanoakrylowego w celu usztywnienia części modelu.

Stosuje się tą technikę głównie przy elementach nierozwijalnych, które po sklejeniu z pierścieni bądź listków chcemy wyoblić, nadając realistyczny wygląd. np :
[Obrazek: 5664e153418df69bm.jpg]
Najczęściej stosuje się tą technikę przy modelach, które  będą następnie malowane więc szlifowanie na połysk nie ma większego znaczenia.
Ja osobiście szlifowanie zaczynam od papieru ściernego 360-400 na 1000 kończąc.
Pozdrawiam.
Coś wspomniałem o tym w dziale technicznym:

klik
Dziękuję bardzo. Dokładnie o to mi chodziło.