PaperModels.pl

Pełna wersja: Malowanie - duraluminium
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czołem Panowie.
Pilnie potrzebuję pomocy w kwestii malowania, chodzi mi o uzyskanie efektu matowego duralumnium lub coś zbliżonego, bez efektu ziarnistości metalicznej.
Macie jakieś na to sposoby czy jakieś specjalne farby? ja jestem niestety ograniczony przyzwyczajeniem do humbroli  i metalizerów testors'a :ble:

Witaj.
Jeżeli nie chcesz zmieniać przezwyczajeń, to proponuję najpierw nanieść aerografem czarny matowy a potem jeden z podanych przez Ciebie metalizer, jesli mimo to nie bedziesz zadowolony to pozostaje
http://www.gunze.pl/go/_category/?idc=id...ng&lang=pl

Może to nie jest za tanio, i wymaga podkładów ale naprawdę efekt  PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam.
Paweł O.
Paweł testowałeś na modelu? Jestem ciekawy efektu.

Jeśli to coś jest z kartonu to polecam lekki  natrysk  sidoluxem na lakier metaliczny a następnie lakier do włosów w sprayu może się spodoba .

Pozdrawiam
Witam.
Przetestowałem na starym MM, tylko u mnie była wprowadzana jeszcze jedna modyfikacja. Nie miałem jeszcze aerografu i użyłem farby w sprayu, wyszło dobrze ale nie miałem niczego co zabezpieczyło by lakier przed palcami. Jednak czarne tło pod spodem doskonale zdało egzamin i dało taką głęboką barwę.

Pozdrawiam.
Paweł O.
Cześć
Ostatecznie zdecydowałem się na malowanie metalizerami na czarnym podkładzie oraz polerkę. Na koniec może jeszcze jakimś półmatem popryskam po całości a póki co, jestem zadowolony z efektu  :mil11:
[Obrazek: 7cf34b09104f64dbm.jpg]
Dzięki za rady Wink
Pozdr.
W sklepie Duduś jest specjalny preparat do zmatowiania farb.http://dudus.com.pl    A my Papermodelsi mamy 10% rabatu
Witam.
Ładnie wyszło, a czym polerowałeś?

Pozdrawiam.
Paweł O.
Ręcznie, wacikiem- takim na kiju  Tongue rzekomo "kosmetycznym" choć wszyscy wiemy że to do uszu  8)
W paru miejscach lekko przepolerowałem ale może lakier to zniweluje.... zobaczymy :wink:
Zniweluje albo jeszcze bardziej uwidoczni.
Właśnie tego się trochę obawiam :ble:...  nigdy wcześniej nie stosowałem metalizerów na taką skalę, w ogóle używałem ich do tej pory głównie na szpachlę jako podkład przed szlifowaniem...polerowanie tak dużych powierzchni to już w ogóle ostatni raz we wojsku uprawiałem -  "za futra" na rejonach jak dostałem lotnisko za karę PDT_Armataz_01_11
Ach te futra Smile. Choćby nie wiem jak człowiek sprzątał rejony zawsze się gdzieś kawałek futra schował i wyłaził na wierzch wtedy kiedy nie trzeba Smile.

A wracając do metalizera - może spróbuj pomalować jeszcze raz. I polerka też jeszcze raz tylko z większym wyczuciem ??