PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Kettenkrad (Modelik)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Tym razem galeria modelu będącego efektem skrytoklejstwa  :mil11:

Model należy do mniej udanych w moim dorobku - chyba pokonały mnie mikroskopijne rozmiary tego pojazdu. Dość spora (procentowo do rozmiarów całego modelu) jest powierzchnia wymagająca retuszu - co rzuca się w oczy.
Był to pierwszy model autorstwa Waldemara Rycharda który sklejałem - odczucia mam mieszane. Spasowanie jest całkiem porządne - chyba największym problemem było złożenie kadłuba oznaczonego do podklejenia tekturą 1mm - które to oznaczenie jest moim zdaniem błędne. Powinno się te części podkleić tekturą max 0,8mm. Ja podkleiłem 1mm i musiałem je metodą rozwarstwiania odchudzać.
Jest też w modelu sporo błędów merytorycznych, których już nawet nie korygowałem - zbyt niskie zawieszenie (gąsienice które wykonałem są i tak gdzieś o połowę za niskie w stosunku do oryginalnych, a już był problem żeby się zmieściły pod błotnikiem. Następnie kosmiczna ilość śrub w piaście koła napędowego, bandaże gumowe na kołach nośnych są za grube i za duży profil mają i jeszcze brak sprężyn amortyzujących w układzie kierownicy.

Wkład własny ograniczył się do wykonania bieżnika opon metodą zębatek i zmodyfikowania gąsienic (kupiłem lasery z GPM'u i odradzam to innym - strasznie cienkie są i w ogóle to po prostu wycięte laserem paski skopiowane z wycinanki - już lepiej dołożyć 5zł i kupić ogniwka z Draf Model)

Zapraszam do oglądania:

[Obrazek: 1aa1f3711328c06fm.jpg] [Obrazek: 42b08972f0247e9em.jpg] [Obrazek: 67e90b9b60523c1em.jpg] [Obrazek: 983907ae4fd8f5edm.jpg] [Obrazek: afd0ffd40c2dd1dfm.jpg]
[Obrazek: 9b9d0332a440b0a8m.jpg] [Obrazek: e53a69a04ce422cbm.jpg] [Obrazek: c41a74a08ab24e98m.jpg] [Obrazek: 11084c9bc1434a7cm.jpg] [Obrazek: 7286cc526d119db0m.jpg]
[Obrazek: 0d369cbed612bc81m.jpg] [Obrazek: edaccd8720e9f71fm.jpg] [Obrazek: 50df43d336c72addm.jpg] [Obrazek: b8cb072350db3a39m.jpg]


nie jest tragicznieTongue

Moj niewyretuszowany wiec nie wystawiam, ale poza komentarzem odnosnie zawieszenia i gaseinnic problemow nie odnotowalem. Gasiennic nie mialem jak kupic wiec zlozylem je z wycinanki i problem pojawia sie jedynie w momencie przyklejenia kola glownego do wanny pojazdu - co powinno zostac zaznaczone w texcie zeby robic PO zalozeniu nan gasek... jak zwykle madrala ze mnie po fakcieTongue

terz spojrzmy na to z 2 strony - kolosalny to ten model nie jest, mini mini mini, ale efekt jednak robi. a w przypadku projektanta - zauwazylem juz kilkaktornie ze ma problemy z zaznaczaniem grubosci tektury - czesto trzeba przykaldac, sprawdzac i mierzyc, bo oznaczzenia niestety bywaja mylne - moze to kwestia ulepszenia i opracowania technicznego wycinanki ( *** przy czesci skladanej i pogrubianej, ktora ma miec max 1mm?;] gdzies tu byl blad ppowiadam!)

Mi sie marzy ze ktos wpadnie na pomysl zaprojektowania bmw r75... ale pewnie jeszcze na to poczekam:]

Mnie sie generalnie podoba.

PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam
Mnie też się podoba PDT_Armataz_01_34, choć skrytosklejarstwa nie popieram PDT_Armataz_01_33
Na żywo na pewno robi wrażenie, takie maleństwo.
Pozdrawiam.
(20-12-2011, 10:19)undertow link napisał(a): [ -> ](...) Model należy do mniej udanych w moim dorobku (...)

Ta... Mam nadzieję, że kiedyś moje modele zaliczane do bardziej udanych będą tak wyglądały...

Bardzo ciekawy projekt i solidne wykonanie.  :milbravo:

Pozdrawiam!
Maciek
Ale fajowy model!!!  :milbravo:
Przepiękne wykonanie :milbravo: :milbravo:
Nie wiem jak to się stało, że przeoczyłem Twoją galerię  PDT_Armataz_01_31 Model fajny, chociaż według mnie można było go bardziej uplastycznić, np: dodać śruby na kole napędowym. Podoba mi się bieżnik na przednim kole. Mam nadzieję, że przy przyczepce też zrobiłeś bieżnik na kołach, bo na zdjęciach nie widać. Ogólnie bardzo fajny maluch :milbravo:
Fajnie że się podoba  PDT_Armataz_01_01
Masz rację - można w tym modelu kilka rzeczy uplastycznić - wskaźniki, amortyzatory i te koła nieszczęsne - nawet się zastanawiałem czy nie zamalować tych dodatkowych "śrub" w kole napędowych. No ale doszedłem do wniosku, że jak już malować to całość (bo jak mawiał Sofronow "albo rybka, albo pipka"  :mil11Smile - a no to nie miałem już sił (poniekąd był to model odpoczynkowy)