PaperModels.pl

Pełna wersja: Bell X-1B YG-model nr 6 skala 1:33
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam tajk jak obiecałem Przemkowi prezentuje co składa się na model Bell X-1B z ukraińskiego wydawnictwa YG-model zaprojektowanego przez Pawła Kohno. Na początek pare spraw organizacyjnych, nie będzie to typowa recenzja z powodu braku danych takich jak wymiary modelu po sklejeniu czy ilość części (chociaż jak chcecie możecie samo je policzyć PDT_Armataz_01_27) ze wzgledu na to że model nie posiada instrukcji spisanej tekstem(!) dla mnie to trochę dziwne ,ale cóż widocznie samoe rysunki wystarczą (czy tak jest w rzeczywiśtości sami oceńcie). na początek pinformacje podstawowe. Model skłąda się z 8 stron rysunków 3D  + 3 strony wręg wydrókowanych na offsecie i 5 stron części z modelem na papierze kredowym (dość cienkim) w formacie A4.
[Obrazek: DSCF2087.jpg]
Tak się prezentuje ten model w porównaniu z formatami popularnych wydawnict w naszym kraju.
Rysunki montażowe są szczegółowe, ale trochę przyciemne, czasami trzeba się chwilę zastanowić, żeby się zorientować co przedstawiają.
[Obrazek: DSCF2089.jpg] [Obrazek: DSCF2090.jpg] [Obrazek: DSCF2091.jpg] [Obrazek: DSCF2092.jpg] [Obrazek: DSCF2093.jpg] [Obrazek: DSCF2094.jpg] [Obrazek: DSCF2095.jpg] [Obrazek: DSCF2096.jpg]

Co do wręg to albo czegoś nie rozumiem, albo większośc elementów szkieletu należy podleić na papier grubości 0,25 mm, co dla mnie było zaskoczeniem. Na plus należy zaznaczyć ,że dodano wręgi do budowy szkieletu kopyta do wytłoczenia owiewki (rzadko spotykane rozwiązanie u naszych wydawców, którzy w 90% dają nam tylko rozrysowaną siatke takiego kopyta.
[Obrazek: DSCF2097.jpg] [Obrazek: DSCF2098.jpg] [Obrazek: DSCF2099.jpg]

Co do wydruku na kredzie - jest dokładny,wszystkie napisy eksploatacyjne są czytelne, co do nitowania jest takie sobie, jedyne błędy które znalazłem w opracowaniu to błedna numeracja garba podkadłubowego, oraz brak jednej kropki w napisie U.S.A.F na jednym ze skrzydeł.
[Obrazek: DSCF2103.jpg] [Obrazek: DSCF2106.jpg] [Obrazek: DSCF2107.jpg] [Obrazek: DSCF2108.jpg] [Obrazek: DSCF2110.jpg]

Mam nadzieje, że zaspokoiłem twoją ciekawość Przemku, ja swój egzemplarz nabyłem za 25 zł co uważam że jest dobrą ceną jak za taki model. Jak by były jakieś jeszcze pytania to w miare możliwości postaram się udzielić opdowiedzi.
Pozdrawiam.
Wielkie dzięki Sylwek !!!  PDT_Armataz_01_34
Jestem więcej niż usatysfakcjonowany ... i mile zaskoczony jakością wycinanki, z tego co pokazałeś jakością nie odbiega od XF-ów z Modelika czy Goblinka z Orlika, a będzie stanowił świetne ich dopełnienie  :mil11:
Pewnie znajdzie się na najbliższej liście zakupów z GPM-u  :mrgreen:

Pozdrawiam !

PS. Trochę dziwi ten brak instrukcji i sposób podklejania szkieletu ale myślę, że jest to do przejścia.