PaperModels.pl

Pełna wersja: Mercury-Redstone / Modelik / 1:50
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam i zapraszam do mojej skromnej galerii poniższego modelu Smile
Przedstawia ona rakietę Redstone, będącą w prostej linii następczynią rakiety V-2. Jako nośnik napędowy została włączona do amerykańskiego programu Mercury, którego zadaniem było wyniesienie człowieka po za planetę. I tak 5.05.1961 r. wyniosła pierwszego Amerykanina, Alana Sheparda w kosmos.
Model autorstwa Jurka "Jurgena" Janukowicza w skali 1:50. Szybki i przyjemny w budowie. Od siebie postanowiłem dokonać pewnej waloryzacji - uplastyczniłem nieco dwa środkowe segmenty, oraz dodałem anteny na członie technicznym.
Oto galeria Smile
[Obrazek: th_merkuryredstontk01.jpg] [Obrazek: th_merkuryredstontk02.jpg] [Obrazek: th_merkuryredstontk03.jpg] [Obrazek: th_merkuryredstontk04.jpg] [Obrazek: th_merkuryredstontk05.jpg]

--
Wow, ale rura Wink
Wydaje się prosta ale za to efektowna!
Modelik fajny, sam kiedyś zacząłem rakietę ściągniętą ze strony Canona (nie pamiętam jej nazwy NIPPON coś...) ale leży i czeka na swój czas.
Pozdrawiam
Dzięki Smile
Kiedy ją ukończysz nie omieszkaj umieścić galerii Smile
A mówią, że ostatnio Amerykanie nie mają czym latać na stację kosmiczną. No to im pożycz  :mil11:.  Albo nie, oni niech se sami coś nowego zrobią, a ta rakieta niech Tobie daje satysfakcję. PDT_Armataz_01_34
Oni teraz się zajmują Iranem Undecided